Panák: Děláme si to těžší sami. Musíme přestat být v koncovce zbrklí a ve finální fázi mít zachovat klid

Panák: Děláme si to těžší sami. Musíme přestat být v koncovce zbrklí a ve finální fázi mít zachovat klid

Zisk tří bodů se jevil na půdě Karviné jako povinnost, ale poslední tým tabulky české nejvyšší soutěže je rozhodně nedaroval bez boje. Sparta po závěrečném hvizdu slavila výhru 2:1, ale zbytečně si hru zkomplikovala, když dovolila domácím snížit a probudit v nich naději na remízu. V barvách pražského klubu se objevil obránce Filip Panák, kterého pojí s Karvinou i minulost.

Šestadvacetiletý stoper je odchovancem právě severomoravského celku, ale jak sám přiznával, nastoupit proti němu v něm speciální emoce nevyvolával. „Ještě jsem tu jako soupeř nehrál od té doby, co jsem se zranil, takže jsem se na ten návrat těšil hodně. Nebylo to ale tak, že bych to nějak prožíval. Těšil jsem se ale samozřejmě víc než na některý jiný stadiony,“ nechal se slyšet Panák.

Sparta sice v první půli jasně dominovala, ale v koncovce se trápila. V posledních zápasech se to opakuje a v kabině větří, že je potřeba to změnit. „Udělali jsme si to sami těžký. Dali jsme gól na 2:0 a hned jsme jeden taky dostali. Určitě také potřebujeme být klidnější ve finální fázi, protože se do šancí dostáváme, ale při zakončení jsme takoví zbrklí. Utíkají nám balóny, nejsme tam tolik klidní třeba jako na začátku sezony. Tohle musíme určitě nějak vyladit,“ pokračoval český reprezentant.

Dvoubrankové vedení vydrželo opravdu jen krátce a laciná branka celé utkání zdramatizovala. „Já jsem ten gól neviděl, tak se na něj musím teprve podívat. Vím, že tam byl nějakej faul, rychle rozehraná standardka a nebyli jsme ještě úplně postavení. Nevím ale, čím to je…jestli uspokojením. Bohužel si to pak děláme těžší, ale v Karviné jsme to naštěstí zvládli,“ uzavřel Panák.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.