Smetana o riskantní trefě Fleišmana: Odvážný tah, ale byl za to odměněn. Brankáře skvěle nachytal

Smetana o riskantní trefě Fleišmana: Odvážný tah, ale byl za to odměněn. Brankáře skvěle nachytal

Ostravský Baník usiluje v tabulce o místo, které by mu zajistilo účast ve skupině o titul a možnost zabojovat třeba i o pohárovou Evropu. Po remíze z minulého týdne si svěřenci kouče Ondřeje Smetany zastříleli před vlastními fanoušky proti Českým Budějovicím a po právu získali další tři body.

Dynamo před týdnem šokovalo nejen Slovácko, které i v Oslabení obralo o výhru. Na severu Moravy však nedokázalo domácím vzdorovat a padlo 1:4. „Jsem rád, že jsme do toho utkání vstoupili, jak jsme si naplánovali. Jak budeme chtít bránit a jak hrát do ofenzivy. Dostávali jsme soupeře pod tlak, i když jsme na něj čekali v tom středním bloku a počkali jsme si na ně, a taky když jsme na jejich defenzivní čtyřku vytvářeli tlak. Vycházel nám i postupný útok. Chtěli jsme si otevřít prostor přes strany, Carlos de Azevedo a David Buchta nabíhali dobře do meziprostorů. Hráli jsme rychle a jsem rád, že jsme navázali na výkony z těch nedávných těžkých zápasů, které jsme hráli doma, a že jsme k tomu přidali i ten výsledek. To bylo strašně důležité,“ hodnotil utkání kouč Baníku na tiskové konferenci.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a soupeře se snažili k ničemu nepustit. Po změně stran už ale i jim síly docházeli. „Ve druhém poločase jsme ve stejné intenzitě bohužel nepracovali. Nehráli jsme tak rychle a nepřidali jsme dříve ten čtvrtý gól, který by definitivně rozhodl. To je škoda, šance tam na to byly, hlavně ta velká, kterou měl Laco Almási. Trochu zbytečně jsme si ho zkomplikovali, za stavu 3:1 se soupeř dostal do nebezpečné situace. Ale jsem rád, že jsme to zvládli výsledkem i výkonem,“ pokračoval v hodnocení nedělní partie.

Slov uznání se dočkal Jiří Fleišman, který předvedl parádní trefu z přímého kopu. „Risknul to, byl odvážný a za to byl odměněn. Je to tak kvalitní a zkušený hráč, že to vyhodnotil a s jeho kopací technikou to provedl skvěle a brankáře nachytal,“ dodal Smetana.

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.