Při hodnocení vstupu Boleslavi do zápasu si Jarolím vystačil s jedním slovem: Katastrofa!

Měl to být zápas, který mladoboleslavské po špatném začátku sezóny postrčí do TOP6, proti čtrnáctým Pardubicím byli Středočeši vnímáni jako velký favorit. Prvních osmnáct minut nicméně nabídlo úplně jiný obraz.

Otvírák Cadua po osmi minutách, na kterého dvěma kousky navázal během deseti minut Chytil. Necelá pětistovka diváků v Lokotrans Areně se katastrofálnímu vstupu domácích do zápasu nestačila divit. “Vzadu jsme byli děraví jak cedník, to co jsme soupeři dovolili a nabídnout jim takový náskok,” kroutil hlavou na pozápasové konferenci kouč domácích Jarolím a litoval neproměněných šancí svých svěřenců, kteří se už v prvním poločase mohli vrátit do zápasu. Především jej mrzela situace, kdy těsně před přestávkou po rohovém kopu se v šanci zjevil Marek Suchý, gól do šatny se mu ale vsítit nepodařilo.

Obří zásluhu na tom, že šly Pardubice do šatny se stejným náskokem, který si vytvořili v oněch osmnácti minutách měl muž zápasu Jiří Letáček. Ten v bráně Pardubic čaroval. “V tomto zápase jsem si docela zachytal, ale od toho tam jsem, abych něco chytil navíc,” hlásil s úsměvem po zápase spokojeně Letáček, s tím, že podle něj šlo o zápas dvou poločasů, kdy v tom prvním dominoval jeho tým, přičemž v tom druhém Pardubice nezachytili vstup Boleslavi a ta je druhých 45 minut jasně přehrála . Za svůj klíčový zákrok Leháček považoval chycení Škodovy gólové hlavičky z druhého poločasu.

Boleslav v druhém poločase zasypala Pardubice jedenácti střeleckými pokusy (Šeda v bráně domácích nečelil v druhé pětačtyřicetiminutovce ani jednomu), trefil se ale jen 56. minutě Ewerton a v druhé minutě nastavení mladý Fila. “V druhém poločase jsme nějaké góly daly, ale zápas se rozhodl v tom začátku kdy jsme osmnácté minutě prohrávali 3:0,” konstatoval Jarolím, který zkritizoval celou obranou čtveřici a za třetí gól Chytila i brankáře Šedu.

zdroj: fkmb.cz