V Brémách jsme byli velmi šťastní, připouští Pavlenka. Teď už ale zřejmě balí

V Brémách jsme byli velmi šťastní, připouští Pavlenka. Teď už ale zřejmě balí

Jiří Pavlenka a Werder Brémy je spojení, které fungovalo poslední čtyři a půl roku. A po většinu té doby k obří spokojenosti obou stran. Český gólman držel průměrný Werder v nejvyšší soutěži, díky vytíženosti v bráně zelenobílých zase o něm věděli v mnohem větších klubech. Až v létě se to pokazilo. Werder spadl z Bundesligy a Pavlenka podle všeho chce pryč.

"Letos se soustředím jen na poslední tři zápasy. Nevím, co přijde, jestli zůstanu, nebo ne. Možná si v lednu najdeme čas, abychom si o budoucnosti znovu promluvili," odpověděl Jiří Pavlenka webu Deich Stube na otázku, zda by chtěl ve Werderu Brémy zůstat i po skončení smlouvy, která mu vyprší 30. června 2022. A na otázku, zda by se v lednu mohl přesunout, reprezentační brankář vysvětluje: "Musím se podívat. Opravdu nevím, co přijde. Ať už zůstanu, podepíšu novou smlouvu nebo v zimě či v létě odejdu." Jde o první diplomatický náznak, že se jeho dny na severu Německa zřejmě blíží ke konci. Sám explicitně prohlásil, že v Brémách byl velmi šťastný.

Byly přitom doby - a není to tak dávno - kdy se mluvilo o tom , že by Pavlenka mohl u zelenobílých zůstat až do konce kariéry. V létě i přes sestup diskutoval klub s hráčem o možnosti nové smlouvy. "Teď je to trochu složitější. Ale je to úžasné město se skvělými fanoušky. Lidé jsou zde velmi přátelští. Bohužel moje situace není jednoduchá, i kvůli sestupu," přiznává Pavlenka - a nejen to: "Upřímně řečeno, nedokážu si představit, že bych hrál další rok ve 2. lize." Aspoň přidává větu, která může dát Werderu Brémy naději: "Doufám, že postoupíme." Že to neříká jen tak, doložil Jiří Pavlenka dalšími jasnými slovy: "Tento klub s velkou tradicí v mých očích nemůže hrát 2. ligu. Musíme udělat všechno pro to, abychom postoupili. Naše situace není dokonalá. Letos jsou to ale ještě tři zápasy a devět bodů. Zvládneme to. Proč ne?"

Kvůli zranění přitom v této sezóně odchytal jen posledních pět zápasů. Z nichž Brémy jen dvakrát vyhrály. A v této chvíli se nacházejí na devátém místě tabulky s pětibodovou ztrátou na barážové místo. Nyní dostal Werder nového trenéra - po Markusi Anfangovi převzal tým Ole Werner - a Pavlenka, který pod novým trenérem odchytal vítězný zápas s Aue si změnu pochvaluje. "První dojem je dobrý. Hodně mluví s hráči i se mnou. Přináší do týmu hodně pozitivního," uzavírá Pavlenka. Tento pocit ale k touze setrvat bude stačit jen těžko.

zdroj: Deich Stube

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.