Bayern uštědřil Barceloně hořké loučení s Ligou mistrů, Chelsea remizovala v Petrohradu

Mbappé načal Bruggy, které následně dorazil Messi. Lipsko využilo pomalejšího tempa Manchesteru City a díky výhře si zajistilo pokračování v Evropské lize. Dortmund rozstřílel Besiktas. Ajax si poradil se Sportingem. Atlético Madrid uspělo v Portu a pokračuje v Lize mistrů. Real Madrid neměl problém s Interem. Naopak AC Milán podlehl Liverpool a loučí se s celou pohárovou Evropou.

PSG sfoukl Bruggy už v prvním poločase, a proto mohli po výměně stran polevit. Toho se snažili využít hosté, kteří sice zápas po gólu Ritse zkorigovali, ale to bylo od nich vše. Poslední slovo si vzal v 76. minutě čerstvý držitel Zlatého míče Lionel Messi a z penalty pečetil na 4:1.

V Lipsku se hrál zajímavý fotbal, domácí dostal do vedení po samostatném úniku ve 24. minutě Dominik Szoboszlai, když chladnokrevně obešel i brankáře a skóroval do prázdné brány. Domácí Andre Silva a Emil Forsberg nevyužili další šance, naopak Phil Foden mohl vyrovnat, ale trefil jen tyč. Manchester City už měl postup jistý, a tak to od Citizens nebyl stoprocentní výkon, navíc v 71. minutě zvýšil Andre Silva. Hostí dokázali snížit, když v 77. minutě se prosadil hlavou na zadní tyči Mahrez.

Středeční podvečer nabídl oba zbývající duely skupiny H, ale karty byly v tomto případě již rozdané. Juventus doma slavil hubenou výhru díky trefě, kterou v první půli obstaral Kean. Zenit Petrohrad doma vzdoroval Chelsea a v nastaveném čase urval proti anglickému gigantovi remízu. Za Blues se střelecky prosadili Werner a Lukaku.

Zatímco duel Atalanty s Villarrealem byl odložen, v Allianz Aréně se hrálo a výsledek 3:0 byl hořkým loučením Barcelony s letošním ročníkem Ligy mistrů. Domácí se ujali v první půli dvoubrankového vedení díky Müllerovi a Sanému, po změně stran se trefil také Musiala. Benfika si poradila ve stejné skupině s Dynamem Kyjev, a tak katalánský obr bude na jaře hrát pouze Evropskou ligu.

Manchester United se dostal na Old Trafford i bez Ronalda v sestavě do vedení již v deváté minutě zásluhou Greenwooda, ale Young Boys Bern ještě před koncem první půle srovnali díky Riederovi. Druhá půle již změnu skóre nenabídla, a tak se oba celky rozešly smírně 1:1.

Ajax – Sporting 4:2
Branky: 8. z pen. Haller, 42. Antony, 58. Neres, 62. Berghuis – 22. Santos, 78. Tabata

Dortmund – Besiktas 5:0
Branky: 29. Malen, 45+2. z pen. a 53. Reus, 68. a 81. Haaland
ČK: 43. Welinton (Besiktas)

Porto – Atl. Madrid 1:3
Branky: 90+5. z pen. Sergio Oliveira – 56. Griezmann, 90. Correa, 90+2. De Paul
ČK: 70. Wendell, 75. Marchesin (mimo hřiště) – 67. Carrasco

Real Madrid – Inter Milán 2:0
Branky: 17. Kroos, 79. Asensio