Kluž má určité problémy a nyní není v ideálním rozpoložení, míní Uhrin. Jaké šance dává Jablonci?

Kluž má určité problémy a nyní není v ideálním rozpoložení, míní Uhrin. Jaké šance dává Jablonci?

Podle Dušana Uhrina mladšího není soudobá Kluž tak silná, jako byla před rokem. A byť ji proti Jablonci favorizuje, Petrem Radou vedený a výhrou v Ďolíčku povzbuzený severočeský tým ze Střelnice by nemusel být bez šance.

"Kluž není špatné mužstvo, akorát teď není v optimálním rozpoložení. Před týdnem měl útočník Alibec dokonce konflikt s koučem Petrescem a myslím, že teď už ani není v kádru," informoval v interview pro sport.cz syn kouče vicemistrů Evropy z roku 1996.

Absence kanonýra Alibece zelenobílým nepochybně pomůže. "Alibec je výborný hráč, reprezentant, hrál v zahraničí. Ostatně Proti Plzni dával v základní skupině Evropské ligy před čtyřmi lety gól. Kluž celkově není tak silná, jako byla za Petresca před rokem, kdy hrála v základní skupině Evropské ligy. V lize si sice počínají dobře, ale v Konferenční lize těžká utkání nezvládají. Však za poslední rok mají už třetího trenéra," připomněl na stránkách sport.cz čtyřiapadesátiletý odborník.

Favorit čtvrtečního klání EKL je ale pořád daný. "Favorizuju CFR Kluž. I když mají určité problémy, hrají doma a před vlastními fanoušky budou chtít vyhrát. Majitel Kluže je na tohle přísný, takže do utkání půjdou koncentrovaně, i když jim už o nic nejde. Ostatně v lize neprohrávají, v podstatě jen vítězí a ligu vedou. Mají největší rozpočet, nejdražší hráče," doplnil na sport.z kouč, který v Česku vedl například Vyšehrad, Poštornou, Mladou Boleslav, Viktorii Plzeň nebo Slavii.

Jak bere rumunský obr celek z Jablonce? "Myslím, že o Miroslavu Peltovi vědí určitě, i když s nikým jsem o tomhle nemluvil. Ale Jablonec určitě nepodcení. Na druhou stranu si myslím, že Jablonec tam má šanci body uhrát. Obrana Kluže není na mezinárodní scéně úplně silná. Stoprocentní není ani jejich brankář. Viděl jsem teď Jablonec na Bohemce a v první půli hrál fantasticky. Záleží, jakou bude mít Jablonec obranu, zda budou všichni fit. Jinak Jablonec má výborného útočníka, skvělá křídla. Pilař je výborný. Rychlost bude na Kluž platit určitě. CFR bude určitě hrát i hodně opatrně, Petrescu sází na defenzivní styl," zakončil sportem.cz citovaný stratég, který trénoval v zahraničí nejen Kluž, ale také Temešvár, AEL Limassol, Dinamio Bukurešť, Gaz Metan Medias, Dinamo Tbilisi i Dinamo Minsk.

V Berlíně to bude velké finále, říká Bah. Kuchťák je náš nejlepší útočník, bude nám hodně chybět, mrzí Houšteckého

Zdroj: sport.cz