Nejmladší z Frýdků? Výborný charakter s nadstavbou a má i něco ze Siegla. Navíc konečně ví, že někam patří...

Nejmladší z Frýdků? Výborný charakter s nadstavbou a má i něco ze Siegla. Navíc konečně ví, že někam patří...

11 vystoupení, něco málo přes 600 odehraných minut a k tomu 20 driblinků, 11 přihrávek do jasné šance, 2 góly a stejný počet asistencí. Toť bilance dvaadvacetiletého středopolaře Christiana Frýdka, jenž začíná naplňovat svůj potenciál až v barvách Slovanu Liberec pod Lubošem Kozlem.

"U Christiana je to o důvěře a způsobu hry, v němž může ukázat své přednosti. Charakter má výborný a nadstavbu také, jeho podíl je čím dál vyšší," vyprávěl na portálu isport.blesk.cz kouč Slovanu, jenž na stadionu U Nisy převzal štafetu po Pavlu Hoftychovi.

S jeho dosavadní misí pod Ještědem je spokojen i jeho agent David Nehoda. "Zatím je to skvělé, úplně úžasné. Mám z toho obrovskou radost. Zvlášť po tom, čím si prošel. Jako dorostenec byl v top 50 evropských talentů, ale pak to na něj dolehlo zdravotně a ani hostování nebyla vždy to pravé ořechové," přiznal na stránkách Deníku Sport manažer.

Radost má i jeho otec - vicemistr Evropy z roku 1996 Martin Frýdek, podle nějž je pro něj liberecké angažmá i vysvobozením. "Kromě zdraví měl problém i s tím, že zahrál jeden zápas opravdu velice dobře a pak tři špatně. Přitom by to mělo být obráceně. Ale viděl jsem, co pro to dělá, že jede na 120 procent, chodí si přidávat, čtyřikrát měsíčně jezdí za fyzioterapeutem a kondičním trenérem do Budějovic. Uklidňoval jsem ho, že mu to fotbal vrátí. Jsem rád, že s tím Tomáš Rosický souhlasil. Kluk teď konečně ví, že někam patří. Osamostatní se a dospěje," přidal na iSport.cz bývalý záložník Sparty či Bayeru Leverkusen, jemuž je Christian podobný i herně.

A to pro jeho staršího bratra, který prošel Libercem jakbysmet a momentálně obléká trikot Luzernu, už neplatí. "To by možná poznal i ten, kdo nerozumí fotbalu. Martin je blázen, na beku vleze do všeho, je tvrdej, důraznej. Christian má vidění a přihrávku, co jsem měl já, taky jsem hrál takové kolmice. Ale na rozdíl ode mě chce taky dávat góly, má v sobě i něco ze Siegla," zakončil ve Sportu internacionál.

Sotva jsme se vyhrabali z bahna, asi by bylo trochu naivní mluvit o nějakých cílech, říká Gebre Selassie

Zdroj: isport.blesk.cz