Dvě trefy Schicka pohromu neodvrátily a Leverkusen dostal nařezáno od Frankfurtu

Soubojem ze spodnějšího středu tabulky odstartovalo 15. kolo Bundesligy. Jeho šlágrem byl - vedle tradičně pozornost přitahujících Bayernu a Borussie - především souboj ćtvrtého Freiburgu s pátým Hoffenheimem. A jelikož vyhráli hosté, na příčkách se oba soupeři jednoduše prohodili. Bayern se pak na výhru nad Mohučí pořádně nadřel. A Dortmund s Bochumí dokonce pouze za bod.

Příznivci domácích se těšili na pohodovou výhru, která by kolínské vytáhla k pohárovým příčkám. Nakonec si ale všechny body do Bavorska odváží Augsburg, který rozhodl ve druhém poločase. Domácí sice měli míč více na svých kopačkách (61-39), střelecky ale převahu projevit nedokázali a hosté - za které 32 minut odehrál Jan Morávek - se ukázali býti v pokutovém území pohotovějšími, respektive přesnějšími.

Bayern nastupoval do utkání s Mohučí ze středu bundesligové tabulky coby jasný favorit, ale na hřišti to vůbec nebylo znát. Mohuč se v Allianz Aréně dostala dokonce ve 22. minutě do vedení, které jí vydrželo až do druhé půle. Bayern ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidal a dvěma brankami rozhodl o to, že tři body zůstaly v Mnichově. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

Velké překvapení se zrodilo v Bochumi. Přestože hosté z Dortmundu byli v derby jasným favoritem, domácí Bochum dokázala díky preciznímu a nadšenému výkonu uhrát s favoritem bod. Dlouho to navíc vypadalo, že by Dortmund mohl přijít o všechny body, ale neuvěřitelnému tlak Borussie ve druhé půli domácí nakonec podlehli a vyrovnávací gól Haalandovi a spol. dovolili.

Utkání čtvrtého Freiburgu s pátým Hoffenheimem, za který nastoupil v průbehu druhé půle i český obránce Pavel Kadeřábek, slibovalo napínavou podívanou, která také přišla. Hoffenheim se na půdě Freiburgu dostal do rychlého vedení, ale domácí stihli vyrovnat už ve dvacáté minutě. Na zajímavé událost si diváci museli nicméně počkat až do poloviny druhého dějství zápasu. Vincenzo Grifo nejdříve zahodil pokutový kop a hru hostí navíc velmi oživil příchod Kadeřábka a Baumgartnera. O osudu utkání tak rozhodl až v nastaveném čase obránce Hoffenheimu Richards. Hoffenheim si tak s Freiburgem vyměnil pozice na pátém a čtvrtém místě.

Z bitvy dvou týmů z dolních paterm bundesligové tabulky mezi Herthou Berlín a Bielefeldem odchází šťastnější berlínská Hertha, za kterou odehrál téměř celý zápas i český záložník Vladimír Darida. Hertha byla prakticky celé utkání lepším celkem a hostům povolila pouze jedinou šanci. A ačkoliv Daridův chlebodárce zůstává i nadále na čtrnácté pozici, ztrácí pouze dva body na devátou příčku.

V souboji Lipska s Mönchengladbachem dokázal saský celek po šesti utkáních opět naplno bodovat. Lipsko bylo jednoznačně lepším celkem a zápas přetavilo ve své gólové hody. Hosté si vyjma čestného zásahu proti domácím ani neškrtli.

V souboji Wolfsburgu se Sttgartem padl v obou poločasech jeden gól. Z obou se navíc radoval hostující celek, který navíc ve druhé části zápasu neproměnil nařízneou penaltu. Wolfsburg za celé utkání s ničním pořádným nepřišel a zaslouženě doma prohrál.

Union Berlín ve čtvrtek neuspěl proti pražské Slavii a také v neděli se mu nedařilo dle jeho představ. Utkání s Fürthem nakonec rozhodla jediná branka Nielsena ve druhé půli. Leverkusen začal ve Frankfurtu dobře a Schick poslal hosty do dvoubrankového náskoku. Poté ale již převazali otěže zápasu domácí a Tuta s Lindstromem ještě před koncem první půle srovnali. Po změně stran pokračoval Frankfurt v nátlaku a po trefách N´Dicka, Jakiče a Sowa nakonec slavil výhru 5:2.

Bundesliga, 15. kolo:

Kolín - Augsburg 0:2 (0:0)
Branky: 72. Hahn,  88. Dorsch

Bayern Mnichov - Bochum 2:1 (0:1)
Branky: 53. Coman, 74. Musiala – 22. Onisiwo.

Bochum - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
Branky: 40. Polter z pen. – 85. Brandt.

Freiburg - Hoffenheim 1:2 (1:1)
Branky: 21. N. Schlotterbeck – 3. Raum, 90+4. Ch. Richards.

Hertha Berlín - Bielefeld 2:0 (0:0)
Branky: 53. Jovetić, 90+5. Selke.

Lipsko - Mönchengladbach 4:1 (2:0)
Branky: 21. Gvardiol, 33. André Silva, 90+1. Nkunku, 90+4. Henrichs – 88. Binsibajní.

Wolfsburg - Stuttgart 0:2 (0:1)
Branky: 25. Mavropanos, 63. Förster.

Fürth - Union Berlín 1:0 (0:0)
Branka: 56. Nielsen

Frankfurt - Leverkusen 5:2 (2:2)
Branky: 23. Tuta, 30. Lindstrøm, 50. N'Dicka, 66. Jakić, 76. Sow - 5. a 22. z penalty Schick