Xavi byl svědkem další ztráty Barcelony, Real ovládl madridské derby

Madridské derby mezi domácím Realem a hostujícím Atleticem stejně jako souboj třetího Betisu s pátým San Sebastianem jsou největšími taháky 17. kola španělské La Ligy. Obě tyto utkání, stejně jako zápas Barcelony v Osasuně se odhrají až v neděli.

Pohou jednu střelu na bránu od svého týmu viděli fanoušci Mallorcy v zápase s Celtou. Byť Mallorca do utkání vstupovala jako papírový favorit definovaný domácím prostředím a o tři body vyšším dosavadním bodovým ziskem , na hřišti tyto předpoklady, stejně jako zajímavý fotbal, nebyly vidět. A týmy se rozešly bezbrankovou plichtou.

Hned sedm branek a jednu červenou kartu přineslo utkání méně slavného barcelonského klubu s posledním Levante. Utkání, ve kterém byl jasným favoritem Espanyol, nabídlo překvapivě gólovou přestřelku, ve které rozhodl o třech bodech prosvůj tým dvma góly do sítě Levante Javi Puado. Výsledku utkání, kterému by více slušela remíza, taktéž v neprospěch posledního celku výrazně zkomplikovalo vyloučení Sona, po kterém již hosté nebyli schopni o body více zabojovat.

Velmi zajímavý zápas Alavése a Getafe skončil nakonec jednobrankovou remízou. Od prvních minut zápasu ale bylo možné vidět, že je úspěch prooba kluby velmi důležitý. Proto je asi remíza zaslouženým výsledkem. Getafe se dostalo do vedení, ale domácí fotbalisté se snažili o vyrovnání, což se jim zaslouženě i povedlo. Hezký zápas.

Z vyrovnaného utkání Valencií a Elche nakonec odchází jako vítězný celek domácí Valencie. Té výrazně pomohl ke třem bodům domácí gólman Jasper Cillessen, který sám asistoval na první branku Guedese přesným výkopem a poté ve druhé půli vynikajícím výkonem nedovolil druhou branku Elche.

Druhý celek španělské La Ligy Sevilla potvrdila v utkání s Bilbaem roli favorita z utkání si odnesla tři body. Vítězství Sevilly se nicméně nerodilo lehce. Bilbao bylo po celé utkání lepším celkem a Seville se odařilo vstřelit jediný gól utkání ze spíše náhodné akce.

Žluté ponorky doma nepustily Rayo Vallecano ke slovu a po půlhodině hry vykázaly efektivitu také v zakončení. Villarreal poslal nejprve do vedení Mandi a o čtyři minuty později jej následoval Moreno, který upravil na konečných 2:0.

Léčba šokem či trenérskou výměnou zatím na Camp Nou nefunguje a Barcelona v neděli vykázala další bodovou ztrátu, když remizovala 2:2 na půdě Osasuny. Na vedoucí trefu hostů z kopaček Nica reagoval obratem García. Po změně stran se katalánský klub opět dostal do náskoku po brance Ezzalzouliho, ale čtyři minuty před koncem srovnal Ávila.

Večerní šlágr kola nabídl madridské derby, které nakonec dopadlo lépe pro Bílý balet. Domácí udeřili již v první půli zásluhou Benzemy, po změně stran pak náskok pojistil Asensio.