Lipsko má nového trenéra. Prý je takřka dokonalý

Lipsko má nového trenéra. Američana Jesseho Marscha nahradil po vypadnutí z Ligy mistrů na jeho místě neměcko-italský trenér Domenico Tedesco. Pro něj bude trenérská štace v saském klubu teprve druhé působení na pozici hlavního kouče bundesligového celku. Co byste ale ještě měli vědět o bývalém kouči Schalke nebo ruského Spartaku vědět?

Nagelsmannův spolužák

Nagelsmann

Tedescův talent byl zřejmý už na trenérské škole DFB, kterou absolvoval v roce 2016. Jedním z jeho spolužáků nebyl nikdo jiný než současný kouč Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann, i když to byl současný hlavní trenér Lipska, kdo ve svém ročníku skončil s nejlepšími známkami.

Nagelsmanna byl už v té době na pozici hlavního kouče Bundesligy. V únoru 2016 současný lodivod Bayernu Mnichov byl ve věku 28 let jmenován hlavním trenérem o záchranu bojujícího Hoffenheimu. Na obranu Nagelsmanna, při dokončování studií byl tedy zaneprázdněn záchranou svého klubu před sestupem.

„Během 10 měsíců jsme tam několikrát jeli spolu. A byla to vždy skvělá zábava,“ cituje Bundesliga.com Tedescova o tom, jak po boku Nagelsmanna získal svou poslední trenérskou licenci. „Je to neuvěřitelný člověk a neuvěřitelný trenér.“

Oba mladí trenéři šli od doby studií podobnými cestami. Několik měsíců poté, co se Nagelsmann stal hlavním koučem Hoffenheimu, nahradil ho Tedesco v roli trenéra Hoffenheimu U19. Letos v létě pak Tedesco usedl na lavičku Lipska poté… co Nagelsmann saský klub opustil a odešel z klubu do Mnichova.