Bílek: První půli jsme měli velmi dobrou, ve druhé jsme chtěli být nebezpečnější

Bílek: První půli jsme měli velmi dobrou, ve druhé jsme chtěli být nebezpečnější

Dobrou náladu měl po vítězství 2:0 nad Libercem plzeňský kouč Michal Bílek. Jeho Plzeň se díky výhře nad Severočechy udržela ve špičce ligy. Navíc má z posledních čtyř zápasů neuvěřitelné skóre 13:0.

„Já si myslím, že dneska jsme odehráli velmi dobrou první půli. Dobře jsme drželi míč, dali jsme dvě branky. Ve druhé jsme si to pohlídali, soupeře jsme do ničeho nepustili. Vítězství 2:0 těší,“ řekl v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport plzeňský stratég.

Ten nicméně musel přiznat, že úvod zápasu vyšel spíše hostům. Plzeň se v prvním poločase rozjela až po vstřelené vedoucí brance. „Je to tak, no. Liberec v těch prvních deseti patnácti minutách měl dobrý pohyb. Trošku nám to dělalo problémy, ale pak jsme se srovnali,“ přiznal. „Těch třicet minut v první půli pak bylo velmi dobrých,“ dodal ale hned vzápětí.

Právě plzeňský kouč musel před utkáním s Libercem řešit vynucené absence na křídelních postech, na která nakonec nasadil poněkud netradičně záložníky Pavla Šulce a Jana Sýkoru. „Šulcík dostal příležitost po delší době. V tom úvodu zápasu se trošku hledal a pak to odehrál skvěle. A Sýkora? Tomu je prakticky jedno, na kterém postu hraje. Taky to zvládl tak, jak jsme si představovali,“ naznačil bývalý trenér české reprezentace nebo pražské Sparty, že byl s výkonem obou poměrně spokojený. „Chceme, aby se ti krajní hráči trošku stahovali doprostřed, aby odkrývali ty krajní prostory bekům. Tohle to je náš záměr,“ vysvětlil poté v televizi, proč se zejména Sýkora často stahoval více k prostředku hřiště.

„My jsme chtěli zahrát vzadu na nulu, což se podařilo. Chtěli jsme být nebezpečnější, než tomu bylo. Ta druhá půle mohla být z naší strany lepší,“ zakončil poté šestapadesátiletý trenér své hodnocení pro televizi.

Policie šetřila i „poznatek“, že Berbr měl mít za titul Slavie milionový úplatek. Nezmar: „Tvrdík je idiot, Deli a Ngadeu černý zm.di“

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.