Samek: Čtvrtek nám potvrdil, že nám nějaké síly ještě zbyly a myslíme na nejvyšší cíle

Samek: Čtvrtek nám potvrdil, že nám nějaké síly ještě zbyly a myslíme na nejvyšší cíle

Sedmnáctiletý talent Daniel Samek se již během právě probíhajícího ligového podzimu několikrát osvědčil, proto není žádným překvapením, že se mu dostává od kouče Jindřicha Trpišovského stále více herního prostoru. Nasazen by mohl být i v nedělním duelu proti Mladé Boleslavi, která si brousí zoubky na to, že by mohla senzačně okrást družinu z Edenu o body.

Domácí se vrátili z Berlína pozitivně naladěni, neboť postoupili do jarní fáze Konferenční ligy. Nyní v cestě stojí středočeský klub, který na startu letošní ligové sezóny již porazili 2:0 a podobný výsledek by rádi zopakovali.

„Určitě nám to hodně pomohlo. Hráli jsme velice dobře, velice disciplinovaně a takticky. Pro naše sebevědomí je to určitě dobře, do konce roku zbývají tři těžká utkání. Potvrdili jsme si, že ještě nějaké síly máme a myslíme na nejvyšší cíle,“ nechal se slyšet Samek, který by rád na dobré výkony navázal. „Cílem bude určitě potvrdit dobrý výkon z Berlína a zvítězit, protože hrajeme doma a v lize chceme získávat jen tři body. Nechceme ztrácet,“ pokračoval talent Slavie.

V sedmnácti letech má celou svou kariéru před sebou a každá konfrontace proti zkušeným hráčům je pro něj zajímavou herní praxí. „Těším se, protože jsem k těm klukům vzhlížel. Ke Škoďákovi mám trošku blíž, protože to je dva roky, co odešel. Toho si pamatuji, když jsem na něj koukal na hřišti. Je skvělé, jestli proti nim nastoupím,“ dodal Samek na adresu Milana Škody a Marka Suchého.

Zdroj: Slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.