Kadlec: Když přijde nějaká bolest, tak si každý fotbalista nějaké prášky vezme. Takhle jsem to jel od mládí

Kadlec: Když přijde nějaká bolest, tak si každý fotbalista nějaké prášky vezme. Takhle jsem to jel od mládí

Zatímco proti Jablonci a Pardubicím strávil devětadvacetiletý boleslavský útočník a navrátilec z penze v jedné osobě Václav Kadlec na trávnících 72 minut čistého času, do posledního ligového kola v Edenu se Slavií (0:2) už nezasáhl a zřejmě byl šetřen.

V minulosti ho netrápila bolest, nýbrž otoky, které jeho noze znemožňovaly ohyb. "Já jsem vždycky říkal, že bolest se dá skousnout, člověk si vezme prášek a dá to. To je víceméně i teď, s tím dokážu žít. Ale otoky mi bránily, abych hrál," připomněl na webu aktualne.cz současný svěřenec Karla Jarolíma, jenž se k fotbalu vrátil nejprve v barvách Červených Janovic.

Tišící a tlumící prostředky jsou podle něj ve profesionálním sportu standardem. "Na normální život ne, zdravotní potíže mě v něm nijak nelimitují. Otok mi při chůzi nevadí, tak jsem běhat nechodil. Když však přijde nějaká bolest, tak si každý sportovec, fotbalista nějaké prášky vezme. Takhle jsem to jel od mládí," přiznal v interview pro aktualne.cz bývalý forvard Midtjyllandu či Eintrachtu Frankfurt.

Protože před ukončením kariéry působil v Bohemians 1905 a Spartě, jeho vpád do boleslavských struktur leckoho překvapil. "Řešilo se to. Sparta bez emočních vazeb by byla krásná. Když jsme si dali ale pro a proti, tak by to nedávalo pro nikoho moc smysl, kromě toho, že bych měl radost, že jsem ve Spartě. Bohemka... Boleslav řadím výš," přidal aktualne.cz citovaný exreprezentant.

Právě národní tým už je pro něj jasně uzavřenou kapitolou. "Nebyl jsem tam dlouho, začal jsem sice reprezentovat v osmnácti, ale šestnáct startů mám rozložených do sedmi let, takže jsem ani nikdy nebyl stabilní člen. Nemám v sobě tu touhu, i když to byla pochopitelně velká čest," zakončil na aktualne.cz kolega Škody, Skaláka, Matějovského a spol.

Policie šetřila i „poznatek“, že Berbr měl mít za titul Slavie milionový úplatek. Nezmar: „Tvrdík je idiot, Deli a Ngadeu černý zm.di“

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.