Pulkrab by měl dostávat co nejvíc šancí, do Siegla s Lafatou ale ještě musí dorůst, míní Šmicer

Pulkrab by měl dostávat co nejvíc šancí, do Siegla s Lafatou ale ještě musí dorůst, míní Šmicer

Nyní rozjetý Matěj Pulkrab začal sbírat prvoligové ostruhy již ve druhé poloviny sezony 2015/2016, s tím, že od té doby se velkému oblíbenci Davida Holoubka podařilo zaznamenat 38 prvoligových branek.

Sedm z nich nastřílel v aktuálním soutěžním ročníku 2021/2022 (to vše i přesto, že figuroval v základní sestavě Pavla Vrby pouze třikrát) a mohl by zaútočit na své maximum z ročníku 2017/2018, kdy se na hostování pod Ještědem střelecky prosadil desetkrát.

Mohl by se konečně po dlouhých letech zbavit statusu věčného žolíka a vplout do základní sestavy letenského "S"? "Sparta je tým, který by měl dominovat, vytvářet si tlak v soupeřově šestnáctce. Do takové hry se hodí, měl by dostávat co nejvíc šancí," citoval Deník Sport internacionála Vladimíra Šmicera.

Pulkrab, jenž bude moci za pár dní potvrdit formu v Mladé Boleslavi proti šestým Votrokům, nevyniká rychlostí a jeho největší devízou je gólovost a nalezení správného místa v pokutovém území. I kvůli těmto vlastnostem připomíná dva nejlepší střelce Sparty v evropských pohárech a sice Horsta Siegla a Davida Lafatu.

"Byli to velcí střelci, do toho musí ještě dorůst. Ale ať taky zůstane sám sebou,“ radí čtyřiadvacetiletému forvardovi s minulostí v Liberci a Bohemians 1905 někdejší ofenzivní fotbalista Lensu, Bordeaux i Liverpoolu, jehož názor publikoval portál iSport.cz.

Nita je v roce 2021 nejlepším hráčem i gólmanem celé rumunské branže, mezi záložníky kraluje Stanciu

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.