Slavia doma překvapení nepřipustila, ale proti Ševcům se na postup natrápila

Pražská Slavia si ve středu zajistila účast ve čtvrtfinále aktuálního ročníku MOL Cupu, když v Edenu nakonec porazila Zlín 3:1. Sešívaní se ale v osmifinálovém duelu trápili a až v samotném závěru Olayinka uklidnil svěřence kouče Jindřicha Trpišovského.

Překvapení přišlo již ve druhé minutě utkání, když po chybné rozehrávce Ousoua zamířil do úniku Tkáč, který se tváří v tvář proti Mandousovi nemýlil. Domácí ale dokázali odpovědět již o chvíli později, neboť Samek nalezl ve vápně Horského.

Slavii se podařil obrat po změně stran, neboť v 53. minutě využil závaru před brankou hostů Madsen. Jistotu postupu obstaral až v nastaveném čase Olayinka, který při zahrání pokutového kopu překonal bezmocného Šišky.

MOL Cup - osmifinále:

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1 (1:1)
Branky: 9. Horský, 53. Madsen, 90.+1 Olayinka z pen. - 2. Tkáč. Rozhodčí: Petřík - Vodrážka, Novák.
Slavia: Mandous - Ekpai, Ousou, Kačaraba, Oscar - Horský, Traoré (64. Holeš), Madsen (88. Olayinka), Samek (69. Stanciu), Plavšič (63. Kuchta) - Lingr (69. Masopust). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Šiška - Fantiš (83. J. Kolář), Simerský, Vraštil, Procházka - Conde - Fillo (64. Nečas), Hlinka, Tkáč (75. Hellebrand), Reiter (64. Hrdlička) - Poznar (75. Bobčík). Trenér: Jelínek.