Agüero se emotivně loučí s kariérou: Nikdy jsem ani nepomyslel, že bych se mohl dostat do Evropy

Agüero se emotivně loučí s kariérou: Nikdy jsem ani nepomyslel, že bych se mohl dostat do Evropy

Letní přesun do Barcelony mu nevyšel podle představ. Třiatřicetiletý argentinský legionář Sergio Agüero opouštěl Manchester City s vidinou, že by si na Camp Nou mohl zahrát se svým krajanem Lionelem Messim. Reprezentační parťák však nakonec překvapivě zamířil do PSG a on stihl odehrát za katalánský klub jen pár zápasů, než ho zdravotní problémy donutily ukončit bohatou hráčskou kariéru.

Sergio Agüero má problémy se srdcem, které mu nedovolují pokračovat. Svůj odchod do hráčské penze si představoval úplně jinak, ale zvěsti se nakonec potvrdily během středeční konference. „Jsou to pro mě velmi těžké chvíle, ale stále jsem šťastný. Na prvním místě je moje zdraví a vy víte, proč jsem se musel takhle rozhodnout. Je to kvůli problému, který se objevil před měsícem. Byl jsem v dobrých rukou těch nejlepších lékařů a oni mi potvrdili, že toto rozhodnutí byla nejlepší variant. Tuto možnost mám v hlavě již deset dnů a snažil jsem se najít nějakou naději, která by to změnila, ale nestalo se tak,“ nechal se slyšet třiatřicetiletý kanonýr, který v minulosti hájil barvy Atlétika Madrid či Manchesteru City.

„Mým snem bylo hrát první ligu v Argentině a nikdy mě nenapadlo, že bych se mohl dostat do Evropy. Chci poděkovat Independiente, Atlétiku Madrid, Manchesteru City a také Barceloně. Všichni se ke mně chovali velmi dobře… a jasně, také chci poděkovat reprezentaci Argentiny. Být součástí národního týmu pro mě byla vždy čest,“ zakončil Agüero své loučení s profesionální kariérou.

K jeho odchodu se vyjádřil také prezident katalánského obra, který své letní posile popřál hodně štěstí v osobním životě i dalších profesních výzvách. „Pevně stojím po tvém boku a věřím, že toto rozhodnutí bylo to nejlepší, co šlo v danou chvíli podniknout. Je velká škoda, že už nebudeš s námi v týmu, který vnímal tvé kvality i zkušenosti, ale myslíme si, že tvé rozhodnutí bylo správné. Byl jsi světově uznávaným hráčem a mnoho toho dokázal. Nyní pro tebe začíná nová etapa a my ti na ni přejeme jen to nejlepší,“ nechal se slyšet Joan Laporta.

Zdroj: tribalfootball.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.