Opavským cílem bude baráž o první ligu. Do Slezska dorazí kapitán Ústí a v hledáčku jsou další tři hráči...

Opavským cílem bude baráž o první ligu. Do Slezska dorazí kapitán Ústí a v hledáčku jsou další tři hráči...

Exhlučínský Roman West sice nejprve přišel do Opavy na pozici šéftrenéra mládeže, nicméně později zakotvil i v roli hlavního trenéra slezského áčka, se kterým měl sice kapku horší start, nicméně nynější šestá pozice s tříbodovou ztrátou na druhou rezervu Sparty až tak špatná není.

"V prvních šesti kolech jsme udělali jen pět bodů. Nebylo to příjemné. Ale vedení klubu vědělo, jaká situace v létě panovala – pád z ligy, odchody hráčů, snižování rozpočtu o 60 procent. Nikdo nevěděl, jaké to bude. Byl jsem připravený de facto na všechno. Ovšem o záchranu samozřejmě nikdo hrát nechtěl. Měl jsem to vnitřně nastavené tak, že budu bojovat do poslední chvíle, a zároveň věřit, že čas ukáže, že jdeme správným směrem a zlepší se to. Což se nakonec stalo," liboval si v interview pro web fnliga.cz nástupce Radoslava Kováče.

Brno si nejspíš první postupové místo bude chtít pohlídat, nicméně příčky zaručující baráž jsou skutečně na dostřel. Je to pořád hlavní cíl? "Zbrojovka je výsledkově naprosto suverénní. Na rozdíl od nás před sezónou investovala do kádru nemalé finanční prostředky a jde si tvrdě za postupem. Nevím, co by se muselo přihodit, aby nakonec nepostoupila do ligy. My jsme si v létě s vedením řekli, že uvidíme, jak na tom po podzimu budeme, a od toho se bude odvíjet případný reálný cíl na jarní část soutěže. Situace se vyvinula tak, že můžeme hrát o nejvyšší příčky. Ztrácíme tři body na druhé a třetí místo. Díky tomu bychom se měli minimálně alespoň pokusit dostat se do baráže," přidal na fnliga.cz šéf Didiby, Celby, Helešice, Janoščína a spol.

Největšími současnými opavskými osobnostmi jsou devětadvacetiletý rychlík Lukáš Holík, autor čtyř podzimních tref a o čtyři roky mladší zadák Matěj Helešic, jenž je se šesti brankami nejlepším střelcem mužstva. Nějaké posílení však i tak visí ve vzduchu. "Měl by přijít kapitán Ústí nad Labem, střední záložník Michal Bílek. Dále se zajímáme o další 2 až 3 hráče. Jejich jména ovšem zatím nemůžu veřejně ventilovat," zakončil West, jehož svěřenci otevřou jarní část pátý březnový den v Drnovicích proti Vyškovu.

Sešívaní děkují své akademii. Opět vyprodukovala hráče, který může být s áčkem a nehraje v Edenu druhé housle...

Zdroj: fnliga.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.