Jankto byl u výhry Getafe, Barca sice přišla o dvougólové vedení, Elche ale porazila, Sevilla přetlačila v šlágru Atletico

Devětatřicetiletý Molina hattrickem sestřelil Mallorcu. Barcelona přetlačila Elche, San Sebastiaon prohrál s Villarealem. Bilbao přestřílelo Betis.

Měl to být vyrovnaný zápas, nebyl. Už ve třetí minutě poslal domácí Celtu do vedení Santi Mina, dvě minuty po přestávce jej napodobil Iago Aspas a domácí Celta si bez větších problémů proti hostům z Katalánska dokráčela pro tři body. Pokus o nějakou korekci výsledku ze strany Espanyolu přišel až v nastaveném čase. V prvním sobotním zápase pak Vallecano dvěma časnými góly sestřelilo Alaves a posunulo se dočasně na místa, které znamenají postup do Ligy mistrů.

Nečekané drama se odehrálo na Nou Campu, kde sice Barcelona ve 20. minutě vedla 2:0, pak ale polevila a Elche dokázalo v rozmezí několika sekund v okolí 62. minuty srovnat. Tři body pak pro Barcu pět minut před koncem musel vystřelit Nico. Ve šlágru kola mezi druhou Sevillou a čtvrtým Atleticem se též na konci díky jednogólovému vítězství radovali domácí. To jim vystřelil dvě minuty před koncem Ocampos, který tak navázal na brzký gól Rakitiče, jež už v první půli smazal Felipe.

Getafe porazilo na domácí půdě Osasunu a natáhlo tak sérii bez porážky už na pět zápasů. Jakub Jankto zasáhl za domácí do zápasu z lavičky v 63. minutě. O tři body Getafe se zasloužil v nastaveném čase Dario Poveda.

Celta Vigo - Espanyol 3:1 (1:0)

Branky: 3. Mina, 47. Aspas, 82. Suarez - 90 (+2). Moron

Rayo Vallecano - Alaves 2:0 (2:0)

Branky: 19. Guardiola, 26. Catena

San Sebastian - Villareal 1:3 (1:1)

Branky: 32. Isak - 38. a 68. Moreno,  90 (+6). Chukwueze

Barcelona - Elche 3:2 (2:0)

Branky: 16, Jutgla, 19. Gavi, 85. Nico - 62. Tete Morente,  63. Milla