Nejdražší nákup Atletica na prodej: Joao Felix nenaplňuje cenovku a Simeone se nebrání jeho odchodu

Nejdražší nákup Atletica na prodej: Joao Felix nenaplňuje cenovku a Simeone se nebrání jeho odchodu

Visí na něm dva roky stará cenovka ve výši 126 milionů eur, roste kolem něj stín nenaplněného příslibu, jeho Atleticu se letos v La Lize moc nedaří a sám Joao Felix bojuje po problémech s lýtkem o pravidelné herní vytížení. Portugalský supertalent neprožívá nejlepší fázi kariéry.   

Nemohu vyloučit, že Joao Felix během zimního přestupového období opustí Atletico Madrid. Tak nějak se dala vyložit slova Diega Simeoneho na poslední tiskové konferenci, když se jej novináři ptali na jeho plány s mladým portugalským útočníkem, který měl být nástupcem/přímým pokračovatelem Cristiana Ronalda. Rekordní nákup Atletica v této sezóně odehrál nicméně jen šest zápasů a vstřelil jeden jediný gól.

Matheus Cunha a Antoine Griezmann jsou dvě jména, která stojí mezi Felixem a základní sestavou. A též nejprve zranění kotníku, které utrpěl při hře za Portugalsko na Euru 2020 a kvůli němuž vynechal začátek sezony. Aby v listopadu svou zdravotní kartu doplnil o problémy s lýtkem. A Simeone přes občí částku, kterou na jeho příchod Atletico vynaložilo, tak začal dlouhodobě sázet na jiné. Přičemž zatím tato sázka moc nevychází, když Los Colchoneros jsou v La Lize až čtvrtí s třináctibodovým mankem na vedoucí Real.

Simeone nicméně, přesto že odmítl vyloučit hledání kupce pro Felixe mladému útočníkovi nechal otevřená i zadní vrátka pro cestu na výsluní. "Musí zopakovat výkony, jaké předvedl onehdy na Bernabeu," komentoval Simeone hráčův výkon v madridském derby. "Odehrál 30-35 minut a ukázal všechen talent, který má. Doufejme, že to zopakuje, protože takového hráče potřebujeme." A dodává, že když vidí Joaa v tréninku, že si uvědomuje jak je to skvělý hráč. “Prochází situací růstu, viděli jsme to v Portugalsku a možná i tady. Jde o to, aby dozrál a rostl, aby našel konzistenci, kterou fotbal vyžaduje," hlásí SImeone.

 zdroj: Goal.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.