Nesmíme myslet na to, že hrajeme se slávisty, nemůžeme si vnutit, že jsou někde jinde než my, povzbuzuje Baník Laštůvka

Nesmíme myslet na to, že hrajeme se slávisty, nemůžeme si vnutit, že jsou někde jinde než my, povzbuzuje Baník Laštůvka

Na závěr podzimní části sezony čeká Baník ta nejtěžší zkouška. Ostrava vyzve doma v atraktivním šlágru mistrovskou Slavii.

„Náročný zápas proti nesmírně kvalitnímu soupeři. Už z prvního utkání v Edenu víme, v čem musíme přidat, byli jsme bojácní, chyběla nám větší odvaha a prohráli jsme 0:4. Slavia hraje stále velmi dobře. Problémy, které měla na začátku sezony, vyřešila velice dobře,“ sdělil na klubovém webu fcb.cz trenér Tomáš Galásek.

Ostravský brankář Jan Laštůvka věří, že se bude jednat o jiný zápas. „Doma jsme s ní vždy sehráli vynikající zápasy. Ale musíme dobře bránit a nemyslet na to, že hrajeme se slávisty, že jsou někde jinde než my, ba naopak. Hodně jsme se zlepšili, a to i fyzicky. Můžeme konkurovat každému, jsme dobře trénování. Pokud je budeme od začátku honit, máme velkou naději uspět,“ komentoval situaci devětatřicetiletý gólman pro server idnes.cz.

Slávisté mohou být na konci náročného podzimu unaveni. „Mohli bychom využít, že hráli ligu, evropský pohár. Jejich kádr je sice široký, ale dost kluků mají zraněných. Nebudou tak jasným favoritem. My máme nějakou sérii bez porážky, což také může hrát velkou roli,“ dodal na webu idnes.cz Laštůvka.

Zdroj: idnes.cz, fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.