Oscar si nadělil hezký dárek k vánocům. Na jeho postu se může v úvodu jara chytit někdo, kdo ho tam už pak nepustí...

Oscar si nadělil hezký dárek k vánocům. Na jeho postu se může v úvodu jara chytit někdo, kdo ho tam už pak nepustí...

Zkrat třiadvacetiletého beka Oscara Dorleyho na startu druhého dějství vedl k tomu, že se Slavia na ostravské půdě ocitla ve velmi složité a Baník zase v komfortní situaci. Jeho nadřízený Jindřich Trpišovský to kousal velice těžko...

"Tuhle situaci nemůžu skousnout, stejně jako zbytek realizačního týmu jsem strávil o poločase čtyři minuty vysvětlováním, že hraje pod žlutou kartou a nesmí se vyfaulovat. Že na něj bude hrát Sor, měli jsme dokonce variantu, že levého beka bude hrát Peter Olayinka a Oscar se posune do zálohy, aby se do takové situace nedostal. Dokonce jsem mu zdůrazňoval, ať dá radši Baník v nějaké situaci gól, ale hlavně ať nehrajeme v deseti a on hned udělá červenou. Je to pro mě něco nestravitelného, složitého," kroutil hlavou bývalý kouč Liberce i Žižkova.

Liberijský reprezentant přitom není zrovna vznětlivá povaha. "Vůbec to nechápu. On je v některých věcech neřízená střela, i ten první zákrok byl úplně zbytečný. Ještě se to stane hned po tom, co se dělo o půli. Kdyby dostal dvě za sebou v prvním poločase... My ale jiné krajní beky nemáme, na druhou půli jsme prohazovali i Alexe s Masem, protože i Lukáš byl pod žlutou kartou. Viděl jsem to už v reálu, tu Oscarovu reakci vůbec nechápu, jestli byl frustrovaný, že to byl faul na něj, nebo si myslel, že to byl faul na něj, nechápu to. Týmový hráč v týmovém sportu si něco takového nemůže dovolit v žádném zápase, kór v takhle těžkém a náročném jako v Ostravě," podotkl na slavia.cz pětačtyřicetiletý expert z Vršovic.

Bude se exliberecký borex trestat pouze domluvou, nebo přilétne i nějaká pokuta? "Ve Slavii jsem něco takového ještě neřešil, nikdy se nám to nestalo. Určitě to řešit budeme. Jedna věc je nějaký postih, vyhodit ho samozřejmě nemůžeme. Navíc se jednalo o přímou červenou kartu, takže zřejmě přijde nějaký trest. A tím se Oscar potrestal sám, protože bude absolvovat zimní přípravu bez možnosti nastoupit v prvních jarních zápasech. Třeba se chytí někdo, kdo ho tam nepustí, to je první věc. Musím to ještě promyslet, ale Oscar si nadělil hezký dárek k vánocům, to stoprocentně," uzavřel na stránkách slavia.cz Trpišovský, který byl přímým svědkem jeho zkratu, protože se odehrál přímo před sešívanou lavičkou.

Odejde Nita ze Sparty? Pokud se situace nevyjasní, jsem připraven opustit klub, prohlásil rumunský brankář roku

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.