Všeobecně jsme známí tím, že v České republice hodně závidíme, tvrdí exreprezentant Rozehnal

Všeobecně jsme známí tím, že v České republice hodně závidíme, tvrdí exreprezentant Rozehnal

I když se jednačtyřicetiletému internacionálovi Davidu Rozehnalovi podařilo v zahraničí dosáhnout hned na osm klubových trofejí a navíc byl svého času u toho, když česká jednadvacítka triumfovala na mistrovství Evropě, řada fanoušků ho má spojeného s jinou věcí...

Před 16 lety o něm totiž tehdejší hlavní kouč nároďáku Karel Brückner po střetu s Arménií prohlásil, že jeho výkon bylo baroko. "Mrzelo mě, že se to tenkrát svalilo na pár hráčů. Mrzelo mě to jeden den, vyspal jsem se z toho, ale pak se o baroku strašně dlouho psalo. Zjišťovalo se, co to vlastně znamená. Dodneška to nevím. Líbilo se mi, že trenér byl ten, kdo si to pak chtěl se mnou ještě dovykládat na dalším srazu. A jeli jsme dál. Já jsem byl vždycky splachovací, mě ta nedoceněnost, to baroko, motivovalo, to, že jsem měl terč na hlavě někde v Blesku. Hodně si to brala moje rodina. Blbě se čte, že tenhle je na odstřel. Teta mi říkala: Davídku, já do toho Blesku napíšu dopis. Takhle o vás nemůžou psát," uvedl v interview pro server idnes.cz odchovanec Sigmy, jenž si v minulosti vyzkoušel anglickou, francouzskou, italskou, německou i belgickou nejvyšší soutěž.

To, že byl ve své době nedoceněný, už ho příliš netrápí. On sám nejlépe ví, čeho všeho se mu podařilo dosáhnout. "Někdo může říct: Tys měl ale štěstí na trenéry, máš vyděláno spoustu peněz, ale musel jsem tomu hodně obětovat. Nechci se nikoho dotknout, nejsou takoví všichni, ale všeobecně jsme známí tím, že v České republice hodně závidíme. Novináři se od té doby hodně zlepšili, je to teď víc serióznější, kritika je konstruktivnější, což jsem vždycky chtěl. Tenkrát tě setřeli, vymáchali v bahně. Hráli jsme špatně jako tým a našli si pár obětních beránků," připomněl na idnes.cz někdejší obránce Brugg, Oostende, Lille, Hamburku, Lazia, Newcastlu United i Paris Saint-Germain, který končil mezinárodní kariéru se šedesáti starty.

Troufám si říct, že kdyby Schick odehrál všechno, tak by byl i před Lewandowským, míní Kadeřábek

Zdroj: idnes.cz