Tiéhimu pomohl do Česka i Bony: Je pro mě až neuvěřitelné hrát s Gebre Selassiem, Rabušicem nebo Stochem

Tiéhimu pomohl do Česka i Bony: Je pro mě až neuvěřitelné hrát s Gebre Selassiem, Rabušicem nebo Stochem

Liberecký nástupce Kamsa Mary Christ Junior Tiéhi (23) hrál ještě necelé dva roky zpět až šestou nejvyšší anglickou soutěž, nicméně v poslední době už je z něj stabilní prvoligový fotbalista.

Za to, že pařížský rodák s minulostí v Le Havru zakotvil právě v Ćesku, může i exsparťan Bony Wilfried. "V Česku hrálo hodně hráčů z Pobřeží slonoviny. Byl tady nejen Bony Wilfried, ale i Simon Deli nebo ve Slavii je Ibrahim Traoré. Abych byl upřímný, než jsem přišel do České republiky, můj táta s Bonym Wilfriedem mluvil a ptal se ho. Bony mi českou ligu doporučil, že to mám zkusit," ozřejmil v interview pro sport.cz někdejší štítový záložník Wokingu i Tonbridge Angels.

Další důležitou postavou jeho kariéry je dnes již bývalý šéf Opavy Radoslav Kováč. "Byl to velký skok. Pomohlo mi, že se v Anglii hraje silový fotbal a v české lize také. Děkovat můžu tehdejšímu kouči Opavy Radku Kováčovi, který nekoukal na to, že jsem přišel až ze šesté nejvyšší soutěže. Říkal, že když budu hrát dobře, šanci dostanu. Teď jsem za to šťastný," přidal na sport.cz mladík, jehož konto zdobí k tomuto datu 30 prvoligových vystoupení.

Misi pod Ještědem, kde se před pár měsíci upsal na tři roky, si exopavský středopolař užívá. "Když jsem přestupoval z Opavy do Liberce, věděl jsem, že jdu ještě na vyšší úroveň a když budu hrát dobře, mohu dostat mnohem víc příležitostí. Klub, tým i kouč mě posouvají dál. Pro mě jde o velmi důležitou sezonu. Je pro mě až neuvěřitelné hrát s takovými hráči jako Gebre Selassie, Rabušic, Júsuf nebo Miroslav Stoch. Hodně vás naučí. Je to pro mě důležité, protože dosáhli na vysokou úroveň a když chcete také, musíte se od takových hráčů učit," zaznělo z úst Tiéhiho, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

A co zájem o jeho osoby z nejužší české špičky? Zatím nic vážného. "Abych byl upřímný, žádný zájem zatím neregistruji. Řekl jsem svému manažerovi, že se chci soustředit na výkony a pokud posoudí případné nabídky jako nedůležité, nechci o nich vědět. Takže možná mu z některých klubů volali, ale neřekl mi nic, takže to asi není vážné," zakončil na sport.cz svěřenec Luboše Kozla.

Přijdou v Edenu o důležitého stopera? O Kačarabu je zájem hned ve třech zemích, nejatraktivnější se zdá být bundesliga

Zdroj: sport.cz