Opava se pochlubila první zimní posilou, v jejímž lovu prý porazila i prvoligové značky...

Opava se pochlubila první zimní posilou, v jejímž lovu prý porazila i prvoligové značky...

Druholigová Opava představila svou zimní posilu číslo 1, kterou se stal čtyřiadvacetiletý záložník Michal Bílek, jenž přichází do Slezska z Ústí nad Labem, kde plnil roli kapitána.

Na nové adrese se upsal do 30. 6. 2024. "Michal je univerzál, který umí hrát na více postech. Jsem rád, že se mi ho podařilo dostat do Opavy i přes zájem jiných i prvoligových týmů," liboval si sportovní manažer nyní šestého celku FNL Jaroslav Kolínek.

Z jeho příchodu má radost také trenér Roman West. "Ač je mladého věku, je to zkušený druholigový fotbalista s potenciálem i na ligu. Určitě pro nás bude posilou. Navíc ještě zvýší konkurenci v týmu, která je nesmírně důležitá, protože podněcuje pracovitost hráčů, aby neusnuli na vavřínech, ale makali dál a rvali se o posty v základní sestavě," přidal na sfc.cz šéf lavičky.

A co první dojmy šikovného středopolaře s minulostí ve Vanrsdorfu, jenž dosud ve druhé nejvyšší soutěži nasbíral 127 vystoupení a 11 tref? "Rozhodl jsem se pro Opavu, protože jsem cítil velký zájem ze strany Jardy Kolínka, se kterým jsem byl v kontaktu už od léta. Roli hrály samozřejmě i ambice klubu a zapomenout nemohu ani na skvělé fanoušky, na které se už moc těším," uzavřel na klubovém webu svého nového zaměstnavatele sám Bílek, jehož Opavě začne jaro výjezdem do Drnovic, kde je doma Vyškov.

Oscar si nadělil hezký dárek k vánocům. Na jeho postu se může v úvodu jara chytit někdo, kdo ho tam už pak nepustí...

Zdroj: sfc.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.