Já na bráchu a brácha na mě. Dortmund plánuje sourozeneckou zálohu, ale proti je Liverpool

Já na bráchu a brácha na mě. Dortmund plánuje sourozeneckou zálohu, ale proti je Liverpool

Cenovka osmnáctiletého anglického záložníka ve službách BVB Jude Bellinghama stoupá a očekává se, že by za pár měsíců mohl vestfálský klub opouštět za pořádný balík. Vedení Borussie je však proti a schopného středopolaře by rádo ve svých řadách udrželo. Motivací by pro něj mohla být nejen důvěra a vylepšená smlouva, ale i fakt, že by se mohl v kabině i na hrací ploše potkávat se svým mladším sourozencem.

Anglický legionář je vnímán jako jeden z nejlepších mladíků v Evropě a mnozí obdivují jeho kombinaci bojovnosti se schopnosti vycítit správné místo, kde se vyskytovat. I přes celou řadu zvučných zájemců nechce Dortmund ani pomýšlet na jeho uvolnění a hráči má nabídnout výhodnou smlouvu, aby ani on neměl zaječí úmysly.

Bellingham září ve žlutočerném dresu již od roku 2020 a postupem času se etabloval v jednu z klíčových tváří týmu. V jeho setrvání v Signal Iduna Parku by mohl pomoci i jeho o dva roky mladší bratr Jobe aktuálně hrající v Birminghamu City.

Podle některých německých zdrojů vedení bundesligového klubu věří, že angažováním šestnáctiletého záložníka by mohla zabít dvě mouchy jednou ranou. Proti tomuto bratskému spojení jsou ale Liverpool či Manchester United, kteří v něm taktéž větří potenciál.

Zdroj: bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.