Viník aktuálního sešupu Juventusu? Podle Buffona Cristiano Ronaldo

Viník aktuálního sešupu Juventusu? Podle Buffona Cristiano Ronaldo

Za tři sezóny za Bianconeri odehrál 135 zápasů, nastřílel sto a jeden gól a pomohl tím ke dvěma titulům. Z perspektivy italské soutěže těžko mohl Cristiano Ronaldo udělat pro Juventus víc. Gianluigi Buffon si přesto myslí, že právě Portugalec je příčinou aktuálního sešupu Juve z nejvyšších příček Serie A.  

Juventus přišel o svou týmovou DNA. To je názor Gianluigi Buffona když se italští novináři zeptali současného kapitána druholigové Parmy na příčiny jeho aktuálních neúspěchů. “Spolupracoval jsem s Ronaldem dva roky a vycházeli jsme spolu dobře,“ uvedl pro italská média gólman, který Ronaldovi asistoval ve dvou ze tří sezón na Stadio Delle Alpi. “Když jsme ale v roce 2017 jsme postoupili do finále Ligy mistrů, bylo to proto, že jsme měli zkušený tým, ale zároveň jsme byli jednolité mužstvo s velkou konkurencí,” popisoval Buffon. S tím, že právě tuto jednolitost Juve s příchodem Ronalda začal postrádat. 

 Právě kvůli úspěchu v Lize mistrů Ronaldo do Juventusu z Realu Madrid přestoupil, během tří pokusů nicméně Juve ani jednou nedokázal s portugalským snajprem v sestavě překročit bránu čtvrtfinále. Což obecně dělá z Ronaldova angažmá spíše neúspěšnou kapitolu v jeho působení pod Alpami. A na základě toho pak Ronaldo před letošní sezónou přestoupil do Manchesteru United.

Severoitalský tým po jeho odchodu spíše tápe a až série během listopadu a prosince tým posunula na pohárové příčky, přičemž po devatenácti kolech Juventus ztrácí na čelo dvanáct bodů. Vedle odchodu týmového superstřelce (v současném ročníku je v kádru nejproduktivnějším hráčem Dybala s pěti góly, což je stejný výkon jako má na svém kontě český záložník Verony Antonín Barák) se jako příčina oficiálně udává i skandál Juventusu s falšováním účetnictví. Brankářská legenda Juve nicméně prapříčinu vidí hlouběji pod povrchem.

zdroj: Gazzetta dello Sport  

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.