Na Boxing Day si nezahrají ani Spurs či Everton, Aston Ville bude chybět Gerrard

Na Boxing Day si nezahrají ani Spurs či Everton, Aston Ville bude chybět Gerrard

Koronavirus si odškrtává pomyslný seznam, z deseti zápasů tradičního fotbalového kola Premier League na svatého Štěpána už odmazal čtyři zápasy. Poslední obětí je podle všeho malé londýnské derby mezi Tottenhamem a Crystal Palace.  

Tradice je tradice, a britští fotbaloví fandové jsou během vánoc zvyklí chodit na fotbal. Akorát letos tato tradice dostává značně zabrat díky pandemii koronaviru a variantě omikron šířící se Anglií.  Ta krom dříve odložených utkání mezi Liverpoolem a Leedsem respektive Wolverhamptonem a Watfordem  během soboty odpískala i utkání Burnley - Everton a v neděli nad ránem to podle webů jako Skysports nebo football.london vypadá, že odvoláno bude i střetnutí Tottenhamu s Crystalem Palace. V anglických profesionálních soutěžích (Premier League až League Two) se tak podle všeho odehraje pouze 15 z původně plánovaných 41 sobotních zápasů. 

Poslední obětí na nejvyšší úrovni je právě duel mezi Spurs a Palace. “Spurs, Palace ani Premier League zatím zprávu nepotvrdily, podle zdrojů serveru football.london se čeká na rozhodnutí ligy, ale je velmi pravděpodobné, že zápas bude odvolán,” hlásí výše zmíněný web. Příčinou má být šířící se nákaza v kabině Crystal Palace. 

Další částečnou “obětí” pak je nedávno jmenovaný kouč Aston Villy Steven Gerrard, který byl kvůli nákaze koronavirem izolován od týmu a zmešká minimálně dvě následující utkání svých Villans s Chelsea (neděle) a Leedsem (úterý).  Pro Gerrarda se jedná už o druhou nákazu a druhou odstávku, když první zkušenost získal ještě jako kouč Rangers, když byl od týmu odstaven před zápasy s Celticem a Alashkertem. Pro Gerrarda jde o ještě bolestivější rozhodnutí proto, že Vilalns se mu podařilo nastartovat, když tito pod jeho vedením vyhráli čtyři ze šesti zápasů a neuspěli jen proti hegemonům ligy jako Liverpool a Manchester City.

zdroj: football.london

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.