Bylo by mi blbé odejít od rozdělané práce, hlásí z Libanonu Hašek. Jakou lumpárnu jeho výběru provedli?

Bylo by mi blbé odejít od rozdělané práce, hlásí z Libanonu Hašek. Jakou lumpárnu jeho výběru provedli?

Ostřílený trenér Ivan Hašek momentálně bojuje s Libanonem ve druhé fázi asijské kvalifikační zóny. Jak se mu na Blízkém východě v jihozápadní Asii žije?

"Bydlím na hotelu společně s asistentem Mírou Jirkalem, kousek do federace, máme to blízko do práce, to je fajn. Bejrút je nádherné město, rozumím lidem, kteří se do něj vracejí. V posledních letech narostl počet žebráků, hodně migrantů ze Sýrie, to jsou nepříjemné pohledy. Krize je patrná, když jsme přišli, byl dolar patnáct tisíc jejich lir, teď osmadvacet. Inflace je obrovská. Fronty na benzín už ale vymizely, je ho dostatek, akorát stojí desetkrát víc. Je to cvrkot," přiznal v interview pro aktualne.cz bývalý první muž českého fotbalu, než Libanon nezval pro peníze a dle svých slov by více vydělal u klubu v Česku.

Pokud jde o kvalifikaci, jeho repre je po šesti zápasech ve skupině na čtvrté pozici a od baráže ji dělá pouze bod. "Vedení i já jsme spokojeni. Cítíme, že máme šanci se do baráže dostat, čemuž na začátku druhé fáze kvalifikace nikdo nevěřil, nálada v týmu je bojovná. Především hráči cítí šanci, přitom jsme na tom mohli být ještě lépe," doplnil na aktualne.cz osmapadesátiletý odborník.

Nejlepších 11 českých hráčů současnosti? Ve Zlatém míči za podzim 2021 bodují i Pešek či Kuchta

Ten se domnívá, že například v domácím prostředí proti Spojeným arabským emirátům byl Libanon poškozen. "To nebyl pech, ale lumpárna, řeknu to přímo. Pořád to špatně koušu, protože jsme byli lepší my. Viděl ji jenom rozhodčí, ani se nešel podívat na video. VAR na utkání byl, ale pak mi řekli, že bylo na posouzení méně kamer, než bývá obvyklé. Rozhodčí udělal chybu, že se nešel podívat na video, zjistil by, že žádný kontakt tam nebyl. Nijakou pomoc od rozhodčích necítíme, ale ani nechceme. Před tím podobné problémy nebyly a věřím, že i závěr kvalifikace proběhne v pořádku," zaznělo z úst někdejšího kouče českého národního mužstva, jenž trenérsky vedl i Gabon, Al Wasl, Saint-Étienne, Al-Ahli, Katar SC, Emirates Club nebo Vissel Kóbe.

Kontrakt mu běží do konce března 2022. Dle svých slov by mohl odejít i dříve, ale nic takového neplánuje. "Já pryč nepůjdu, baví mě to a cíl je jasný - dotáhnout to a pokusit se o baráž. Bylo by mi i blbé odejít od rozdělané práce. A hlavně věřím, že budou na stadionech už diváci. Naši fanoušci jsou fantastičtí, stojí při nás, kdyby mohli být na podzim, jsem přesvědčený, že by hráče dohnali k lepším výsledkům proti Íránu i Emirátům. Po ničem nekoukám, věřím, že dosáhneme na baráž. Už na přelomu února nás čekají dva důležité zápasy v Koreji a doma s Irákem. V březnu Sýrie a Írán. Šanci máme a popereme se o ni. O ničem jiném proto neuvažuju," zopakoval na aktualne.cz internacionál, jehož konto zdobí osm hráčských a dva trenérské tituly se Spartou.

Ani ještěrce nestačí jen odříznout ocas, když jí doroste zas nový, říká Luhový o korupci. Zklamal ho Nezmar, Chovance má za zoufalce

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.