Štetina ven! Slovenský bek je na odchodu ze Sparty. Letenští chtějí sázet na jiné

Štetina ven! Slovenský bek je na odchodu ze Sparty. Letenští chtějí sázet na jiné

Na podzim šest odehraných ligových zápasů ve kterých si připsal tři žluté karty. To by mohla být labutí píseň v dresu Sparty slovenského obránce Lukáše Štetiny. Ten by měl být podle informací deníku Sport na odchodu z Letné.

Jeho role byla pod Vrbou umenšena. V celé loňské ligové sezóně nastoupil dvakrát, letos stihl šest představení (v pohárech přidal další čtyři). Po neúspěchu Sparty v předkole Ligy mistrů ale svoje pozice vyklízel. A v zimním přestupovém okně zřejmě přišla poslední kapitola tohoto exitu. Pro Lukáše Štetinu není na Letné místo, Pavel Vrba hodlá - po uzdravení Caspera Hojera a přesun Dávida Hancka zpět do středu obrany -  pod všeho sázet na kvartet Panák - Hancko - Čelůstka - Vitík. A Lukáš Štětina tak je podle iSportu na odchodu.

Se slovenským reprezentantem, který se na Spartu přesunul před čtyřmi a půl roky z Julisky, pro Spartu pomyslně končí Stramaccioniho éra. Štetina je totiž ze současného kádru posledním, kdo italského “experimentátora,” z jehož pokusů a přestupů se Sparta dlouho vzpamatovávala, zažil. Zatímco jména jako Bibiani, Jancko nebo Mavuba jsou ze Sparty již dávno pryč, slovenský bek s přezdívkou Hulk stále patřil do kádru týmu z pražské Letné. Nyní, půl roku před koncem jeho aktuální smlouvy, i tato “paměťová stopa” ve Spartě pravděpodobně skončí.

Podle Štetinova agenta Milana Lednického z agentury Football Service Agency citovaným Sport existuje na Štětinu řada nabídek z tuzemska i ciziny. Podle Lednického se nicméně veškerá jednání teprve rozběhnou. Hráč, který své nejlepší momenty ve Spartě zažil během působení Václava Kotala, je tak na odchodu. Náhradu zatím Sparta podle všeho neplánuje, respektive pokud se žádný z beků nezraní, vystačí si s dosavadními zdroji. Podle dosavadních informací Sparta v tuto chvíli na přestupovém trhu shání především krajní hráče.

Zdroj: deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.