Fotbaloví “šikulové”? Devět nejkurióznějších příčin pobytů fotbalistů ve stavu zraněných

Fotbaloví “šikulové”? Devět nejkurióznějších příčin pobytů fotbalistů ve stavu zraněných

Svět fotbalu přináší i bizarní příhody. Tady je devět způsobů posbíraných za poslední léta webem Planet Football, kterak si profesionální fotbalista může přivodit zranění dočasně neslučitelné s výkonem jeho kariéry.   

1995 - Začneme Čechem. Byla to kvalifikace na později úspěšné mistrovství Evropy 1996, když Češi měli jet na Maltu. Petr Kouba byl v nominaci a zřejmě by potvrzoval svou roli jedničky, kdyby místo cesty na středomořský ostrov nezamířil do péče lékařů, protože při vylézání z vany uklouzl a natáhl si vazy v koleni.

1999 - David Batty byl tvrdý záložník, který v záloze Leedsu pokopal kde koho, jedno z nejtěžších zranění jeho kariéry mu mu ale nezpůsobili tvrďáci jako Roy Keane ale jeho tříletá dcera a její trojkolka. Tu totiž řídila tak dovedně, že tatínkovi natrhla Achillovu šlachu. 

2002 - Někdejší anglický reprezentant Darius Vassell měl pod nehtem na noze krevní sraženinu a nenapadl jej lepší způsob léčby, než vzít vrtačku Black and Decker, nehet provrtat a pak sraženinu odstranit. Léčebná inovace nezabrala a záložník si prodloužil pobyt na lavičce zraněných o tři zápasy.

2002 - Santiago Canizares měl být v Asii jedničkou španělské reprezentace na MS, ale znemohoucnil se, když si na nohu pustil lahvičku s vodou po holení a ta mu přeřízla šlachu na chodidle. Canizares to komentoval, že si zachytá na příštím mistrovství. Iker Casillas to tehdy zřejmě neslyšel.

2004 - Záložník Servette Paulo Diogo tradičně oslavoval svůj gól vyšplháním na kovový plot za branou, než ale skočil dolů, nevšiml si, že se na něm zachytil jeho snubák. Novomanžel tak skokem přišel o většinu prstu, ale zatímco stevardi horečně hledali chybějící prstýnek, rozhodčí ignoroval jeho problém a udělil mu žlutou kartu. Chirurgové pak navíc doporučili amputovat i zbytek prsteníku.

2012 - Argentinská hvězda Valencie Enver Banega přišel  o šest měsíců  fotbalu poté, co při tankování na čerpací stanici zapomněl zatáhnout ruční brzdu svého vozu a ten se rozjel a přimáčkl mu nohu na obrubník. Banega si z benzinky vedle trochy benzínu odvezl i zlomeninu holenní a lýtkové kosti a návdavkem potřeboval k uzdravení i operaci kotníku. 

2014 - Shinjiho Kagawu měl David Moyes tehdy v základu pro zápas Manchesteru United proti Newcastlu, nakonec ale narychlo personálně-taktické plány měnil. Japonský záložník tehdy zapůjčený z Borrusie Dortmund se večer před tím “přejedl” a místo zápasu si užil pumpování žaludku

2017 - Záložník Realu Madrid Marco Asensio byl nucen vynucen otevírací zápas Ligy mistrů v sezóně 2017/18, když si při holení nohou zanesl do poraněného místa infekci a odešel na marodku se zaníceným pupínkem na noze. Jak podotýká Planet Football, je zajímavé dát to do perspektivy třeba Breta Trautmanna, kterých po válce dochytal finále FA Cupu se zlomeným krčním obratlem.

2018 - Do domovské Boky Juniors se vrátil odchovanec Carlos Tevéz a po odpočinku na čínském angažmá nejprve nadchl své šéfy, když během prvních pěti zápasů zaznamenal tři góly. Pak nadšení ochladlo, když se vrátil s natrženou podkolenní šlachou z návštěvy svého nevlastního bratra ve vězení, protože se tam zapojil do potyčky s vězni.

zdroj: planetfootball.com