Definitiva v poslední den roku. Slavia proměnila opci na Kačarabu v přestup

Definitiva v poslední den roku. Slavia proměnila opci na Kačarabu v přestup

Spekulace o tom, že by ukrajinský zadák Taras Kačaraba nemusel pokračovat v Edenu se nepotvrdily. Slavia naplnila opci, zaplatila Liberci dohodnutých 20 milionů korun a Kačaraba je oficiálně jejím hráčem.  

Na podzim tvořil stále zlepšující se dvojici s Aihamem Ousouem. Před bláznivou podzimní dernierou na Baníku společně pomáhali Aleši Mandousovi držet jeho několika set minutovou sérii bez obdržené branky. Nyní se Taras Kačaraba dočkal odměny. Slavia na něj v poslední den roku uplatnila opci a za dvacet milionů korun jej vykoupila z Liberce. “Mám obrovskou radost, že budu ve Slavii pokračovat. Máme za sebou fantasticky rok, ve kterém jsme společně prožili řadu úžasných zážitku. Slavia si mě opravdu získala a těším se, že budeme stejně pokračovat dál. Čeká nás spoustu práce,“ říká po podpisu smlouvy Taras Kačaraba. Jeho nynější pouto s Edenem by mělo trvat minimálně do konce roku 2024.

Ač šestadvacetiletý bek na podzim odehrál 14 z 19 ligových zápasů, přičemž vyššímu počtu zabránila tříštivá zlomenina v obličeji kterou utrpěl v zápase Konferenční ligy na Unionu Berlín, naplnění opce ze strany Slavie nebylo považováno za samozřejmost. Minimálně v médiích se spekulovalo, jestli po příchodu Maksima Talovierova z Českých Budějovic Slavia nepřekope svou obranu kompletněji a jestli Kačarabu nečeká návrat na sever Čech. Dlouhodobá absence Davida Hovorky a prodlužující se léčba zranění implikující i možné ukončení kariéry Ondřeje Kúdely ale pro Slavii nakonec udělaly z podpisu Kačaraby a finančního transferu směr pokladna Slovanu Liberec logický krok.

Nyní tak rodák z ukrajinského Žydačivu dál může pokračovat v naplňování svého výroku, který pronesl na začátku roku v den potvrzení hostování ve Slavii. „Slavia je nejlepším klubem v Česku, ambice jsou velké. Mým cílem je pomoci týmu a svými výkony chci také potěšit fanoušky. Rád bych klubu pomohl k dalším trofejím," citoval jej tehdy slavistický web. Kačaraba zatím se sešívanými získal dvě trofeje, ligovou a pohárovou. Díky uskutečnění dnešního přestupu bude mít šanci i na další. Slavia má nakročeno na obou frontách.

zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.