Stomilionový Lukaku odpálil bombu: V Chelsea nejsem šťastný

Stomilionový Lukaku odpálil bombu: V Chelsea nejsem šťastný

Moc přesvědčivou formu v posledních kolech na Stamford Bridge nemají, když v posledních čtyřech kolech hned třikrát klopýtli remízou, teď se v Chelsea přidaly problémy v kabině. Respektive u jednoho z nejcennějších hráčů. Letní megaposila za více než 100 milionů eur není v Chelsea “happy.”  

Působí to téměř jako naplánovaný incident. Několik týdnů staré interview pro Sky Italia, třaskavé výroky ale do éteru vypuštěné jen několik hodin před nedělním “bojem o druhé místo” s Liverpoolem. A další problém pro Thomase Tuchela k řešení. Nestačí ne úplně přesvědčivé výkony Chelsea v posledních týdnech, nyní se se svou nespokojeností veřejnosti svěřila jedna z hlavních - minimálně podle přestupové částky - hvězd jeho výběru Romelu Lukaku. 

"Fyzicky jsem na tom skvěle. Ale nejsem příliš spokojený se svojí situací,” prohlásil pro Sky Italia Lukaku. "Myslím, že se trenér rozhodl hrát v jiném rozestavení, které pro mě není nejlepší, ale mým úkolem je se s tím vyrovnat. Nejsem se situací spokojený, ale je to moje práce a nesmím se vzdát," hodnotil první půlrok v Chelsea belgický reprezentant. Během podzimu Lukaku nastoupil - i kvůli zranění a nákaze koronavirem -  v barvách Chelsea v 18 zápasech a střelil sedm gólů. Což je pravda méně, než se u střelce jeho kalibru, který za dvě sezóny v Interu rozvlnil síť 64krát, čekalo 

V Chelsea okamžitě v reakci na Lukakovy výroky nastal poplach a Thomas Tuchel byl v pátek nucen na tiskové konferenci reagovat. “Je to pro nás překvapivé. Nikdo v klubu neví, že by byl Romelu nešťastný,” konstatoval Tuchel a chce s belgickým útočníkem mluvit. “Uvidíme co nám k tomu sám řekne.” Pro Sky Italia Lukaku nicméně řekl, že  budoucnu rozhodně plánuje vrátit se do Interu. Což pro Chelsea zjevně neznačí, že by její klíčový útočník pro ni zrovna dýchal.

zdroj: BBC

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.