V šlágrech novoroční Premier League City přetlačilo Arsenal a Chelsea podělila o body s Liverpoolem. United padli s Vlky

Další nekompletní kolo se dvěma vynechanými zápasy (Leicester - Norwich a Southampton - Newcastle) má na programu anglická Premier League. První z jeho šlágrů se hrál hned na úvod, v druhém v neděli hostila Chelsea Liverpool. V pondělí pak kolo zakončila domácí prohra Manchesteru United s Wolves.

Dlouho to vypadalo, že vysoce sledované utkání mezi Arsenalem a Manchester City skončí smírně a oba týmy si udrží své aktuální série neporazitelnosti. Nakonec ale Manchester City využil výhody jednoho muže navíc získané po vyloučení Gabriela a gólem v nastavení rozhodl o tom, že si do Manchesteru odveze všechny tři body. Arsenal - přes brzké vedení - tak naopak z utkání jež odstartovalo 21. kolo a novoroční program Premier League vyšel s prázdnou.

V druhém zápase sobotního programu pak Tottenham na Watfordu dlouho, dlouho a dlouho dobýval branku domácích, a uspěl až v momentu, kdy to vypadalo, že si domácí připíšou do boje o záchranu důležitý bod za ubráněnou remízu. V šesté minutě nastavení se z deváté střely Spurs na bránu prosadil Sanchez a Tottenham si z utkání, ve kterém měl 75 procent času míč ve svém držení odvezl tři - v boji o Ligu mistrů - důležité body.

Sobotní program zakončil večerní zápas mezi Crystalem Palace a West Hamem. Za hosty nastoupili a celý zápas odehráli  dva čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal,  třetí do party Alex Král strávil celé utkání na lavičce. Jednalo se o zápas dvou velmi odlišných poločasů. Minimálně z hlediska produktivity. V tom prvním poslal Antonio hosty do vedení, aby jim dvema góly do přestávky dal klid Lanzini a nejprve to na klidnou druhou půli i vypadalo. Domácím se totiž do zápasu podařilo vrátit až velmi pozdě, když z jejich strany otevřel skóre až Edouard sedm minut před koncem a kontaktní gól Crystal vstřelil až v nastavení.

V nedělním odpoledním programu si pak diváci, především ti televizní, užili solidní porce gólů, když ve třech zápasech jich padlo dohromady dvanáct, O největší přídel se zasloužili na Evertonu, odkud si Brighton díky třem gólům a též neproměněné penaltě Calverta Lewise v prvním poločase odváží tři body, Brentford naproti tomu otočil špatně rozehrané utkání s Aston Villou ve kterém prohrával už od osmé minuty, kdy se trefil Ings a Leeds si po serii neúspěchů "koupil" trochu klidu přesvědčivým vítězstvím nad Burnley, díky kterému hosty potopil hlouběji do sestupových vod, zatímco sám se od nich distancoval na solidní rozestup osmi bodů. Druhý poločas pak už na výsledku nic nezměnil a oba týmy potenciálně na špičce nahánějící dominantni City si tak připsaly další dvoubodovou ztrátu na aktuálního hegemona Premier League.

Druhý šlágr kola otevřel mnohem lépe Liverpool, který se - bez kvůli nákaze koronavirem absentujícího trenéra Kloppa - prosadil už v 9. minutě, když otevřel skóre Mane. O sedmnáct minut později pak přidal druhý gól Salah a zápas vypadal pro Liverpool rozjetý přímo skvěle. Až do konce prvního poločasu. Chelsea, i bez Lukaka, kterého trenér Tuchel vyřadil kvůli jeho poznámkám o nespokojenosti pro média z kádru, Chelsea dvěma rychlými údery těsně před přestávkou dokázala srovnat, když se do sítě za záda zaskakujícího Kellehera (jednička Alisson je též v karanténě kvůli pozitivnímu testu na koronavirus) trefili Kovačič a Pulišič.

V posledním zápase programu 21. kola pak hostil United Wolves a na Old Trafford se odehrálo překvapení na úkor papírového favorita. Wolves, kteří měli být v zápase podle předpokladů solidními outsidery Rudé ďábly přehráli, ve střelách na bránu přestříleli 2:6 a nakonec se i z kopačky Moutinha dočkali gólu, kterým jednak potvrdili svou zlepšenou vánoční formu, druhak utnuli mantru o tom, kterak se Manchester United pod novým vedením Ralfa Ragnicka probírá ze spánku.

21. kolo  Premier League

Arsenal - Manchester City 1:2 (1:0)

Branky: 31. Saka - 57. Mahrez, 90 (+3). Rodri

Watford - Tottenham 0:1 (0:0)

Branky: 90 (+6). Sanchez

Crystal Palace - West Ham 2:3 (0:3)

Branky:  83. Edouard, 90 (+1). Olise - 22. Antonio, 25. a 45 (+5). Lanzini (druhý z penalty)

Brentford - Aston Villa 2:1 (1:1)

Branky:  42. Wissa, 83. Roerslev-Rasmussen - 8. Ings

Leeds - Burnley 3:1 (1:0)

Branky:  39: Harrison, 77. Dallas, 90 (+2). James - 54. Cornet

Everton - Brighton 2:3 (0:2)

Branky:  53. a 76. Gordon - 3. a 71. Mac Allister, 21. Burn

Chelsea - Liverpool 2:2 (2:2)

Branky:  42. Kovačič, 45 (+1). Pulišič - 9. Mane, 26. Salah

Manchester United - Wolverhampton 0:1 (0:0)