Budějovické Dynamo se v přípravě utká s Rusy, Poláky i Maďary

Budějovické Dynamo se v přípravě utká s Rusy, Poláky i Maďary

Pouhých pět týdnů bude mít zimní příprava fotbalistů Českých Budějovic, která pod trenérem Davidem Hořejšem začne toto pondělí. Tradičně bude mít dvě částí. První “oblíbenou” kondiční jež proběhne v domácích podmínkách a následně herní v tureckém Beleku.  

Doba trvání necelých pět týdnů. Start na Střeleckém ostrově v pondělí 3. ledna. Pět přípravných zápasů, z toho tři na herním soustředění v tureckém Beleku. A “ostře ostrý” start do ligy, když během prvního únorového víkendu v rámci prvního jarního kola první fotbalové ligy přivítají na Střeleckém ostrově třetí Spartu. Tak vypadá nejbližší program fotbalistů Českých Budějovic, kteří se po podzimu vyhřívají na osmém místě ligové tabulky. 

Nejdůležitější části přípravy bude zřejmě deset dní v tureckém Beleku. Tam by měli budejovičtí projít konfrontací se třemi zahraničními soupeři. Postupně se plánují utkat s maďarským Mezőkövesd-Zsóry, ruským FK Chimki a polským klubem Cracovia Krakov. “Chceme pro hráče maximální servis, takže i proto poletíme na soustředění do Turecka. Zároveň to znamená, že od hráčů budeme očekávat maximální výkony. Čekají nás tam podmínky na špičkové úrovni a pro hráče je skvělé, že změní prostředí a budou se chystat někde jinde. Jsem rád, že tam můžeme vyrazit na deset dní a sehrát tam tři kvalitní přípravné zápasy," komentoval program sportovní ředitel klubu Tomáš Sivok.

Plán zimní přípravy SK Dynamo České Budejovice

  1. ledna: SK Dynamo ČB - FC MAS Táborsko (SCM Složiště, 11:00)
  2. ledna: SK Dynamo ČB - 1.FK Příbram (SCM Složiště, 11:00)
  3. ledna: SK Dynamo ČB - Mezőkövesd-Zsóry (Belek)
  4. ledna: SK Dynamo ČB - FK Chimki (Belek)
  5. ledna: SK Dynamo ČB - Cracovia Krakov (Belek)

zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.