Člen širšího kádru české reprezentace Matějů se podle klubového webu dohodl s Brescií na odchodu a bude si hledat angažmá

Člen širšího kádru české reprezentace Matějů se podle klubového webu dohodl s Brescií na odchodu a bude si hledat angažmá

Neměl špatný podzim. Až na jeden zápas odehrál na pravém kraji obrany Brescie v Serii B vše, jeho tým po necelé polovině soutěže hřeje na druhém místě zajištujícím přímý postup do Serie A. Na jarních bojích ale už Aleš Matějů participovat nebude.

Nejdřív to vypadalo, že se český reprezentant Aleš Matějů stal předmětem přestřelky mezi trenérem a vedením. Vedení jej chtělo podle Tuttosportu po podzimu společně s dalším klíčovým bekem Johnem Chancelorem vyhodit, trenér, kterým je známý Beppo Inzaghi se postavil proti. S tím, že by musel do jara - které začíná už 18. ledna - přestavět polovinu obrany. Nakonec to nicméně vypadá, že představa vedení zvítězila. Na webu Brescie totiž visí zpráva, že klub se dohodl s Alešem Matějů na rozchodu."Brescia Calcio oznamuje ukončení smlouvy s Alešem Matějů po vzájemné dohodě. Rodák z roku 1996, který přišel v červenci 2018, nasbíral v dresu Rondinelle 100 vystoupení," oznámila Brescia. Po dva a půl roku starém transferu z anglického Brightonu si tak český fotbalista bude hledat nové angažmá.

Pro Matějů je to zřejmě spíše vítaná zpráva. Z Brescie chtěl odejít dlouhodobě, už 16 měsíců nazad si na reprezentačním srazu postěžoval webu Idnes.cz, že by si chtěl najít jiné angažmá. Nyní tak k tomu bude mít podle všeho příležitost. V pětadvaceti letech se jedná ještě o perspektivního fotbalistu, který je v plné zátěži a má za sebou úspěšný půlrok, byť tedy defenzíva nebyla nejsilnější stránkou jinak úspěšné hry Brescie. 

Kam hráč - podle webu Transfermarkt s aktuální hodnotou cca 22 milionů korun - zamíří je spekulace. V Česku se nabízí jako přechodná stanice “domácí” Plzeň, kde má ovšem místo pravého beka pod palcem v dosavadní části sezóny velmi produktivní Radim Řezník, V zahraničí pak bude záležet na umu jeho agenta. Vzhledem k někdejšímu zájmu datově řízeného Brightonu lze předpokládat, že by Matějů mohl oslovit některý z týmů vyznávajících tuto filosofii.

zdroj: Tutto Mercato