Watford se s tím opravdu nemaže. Na repre povinnosti svých Afričanů kašle a na ANC je prostě nepustil

Watford se s tím opravdu nemaže. Na repre povinnosti svých Afričanů kašle a na ANC je prostě nepustil

Na zhruba pět týdnů by jim odešlo třináct gólů z dosavadních dvaadvaceti. Takže Watford řekl ne. A Emmanuela Dennise ani Ismailu Sarra na Africký pohár národů prostě nepustil.

Nigérie i Senegal mají smůlu. Své nejzářívější hvězdy ve svých dresech na kontinentálním šampionátu neuvidí. Zatímco u Salaha nebo Maneho se stale předpokládá, že do Afriky příští týden posílit své týmy odjedou, Watford svým klíčovým hráčům vystavil stopku. Tým, který bojuje o přežití v Premier League a po osmnácti zápasech má na sestupové příčky náskok pouhé dva body, tak dal jasně najevo, co si o africkém kontinentálním mistrovství myslí. Není ostatně sám. Jako o monstru se o ANC vyjádřil třeba trenér Neapole Luciano Spalletti. 

Obě postižené federace se k situaci postavily odlišným způsobem. Nigérie - která kvůli zranění mimochodem přišla už o Victora Osimhena právě z Neapole - ztrátu Dennise akceptovala, jako náhradníka povolala slávistu Petera Olayinku a situaci podle britských novinářů okomentovala slovy, že Watford vycenil tesáky. Senegal naproti tomu na zablokování odjezdu Ismaily Sarra reagoval tiskovou zprávou, ve které vyjádřil hluboké odsouzení neuctivého a diskriminačního chování ze strany vedení Watfordu, které se podle něj všemi možnými způsoby snažilo hráři zabránit aby reprezentoval svůj národní tým.

Watford se naproti tomu brání, že Sarr je dlouhodobě zraněný, poslední zápas hrál před šesti týdny proti Manchesteru United a od té doby laboruje s kolenem. Vedení Watfordu argumentuje, že Senegalcům poskytlo kompletní lékařskou dokumentaci, včetně scanu Sarrova kolena, které podle nich vylučovali možnost zapojení hráče do turnaje, který začíná tento pátek. Ukázal tak Watford cestu dalším manažerům neochotným pouštět své hvězdy? A budou se ještě měnit soupisky týmů na ANC?

zdroj: BBC