Škriniar flirtuje se Spurs, má to ale jeden problém: V Interu je spokojený

Škriniar flirtuje se Spurs, má to ale jeden problém: V Interu je spokojený

Přes velmi solidní rozjezd svého londýnského angažmá hodlá Antonio Conte provést v kádru Tottenhamu Hotspurs řadu změn a obranné řady podle všeho budou z těch, kde bude největší vítr. Řešení personálních i kvalitativních nedostatků defenzivy Kohoutů má poskytnout kádr Interu Milán.  

Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni. Milan Škriniar. Mezi těmito třemi jmény údajně Antonio Conte a jeho sportovní ředitel Fabio Paratici vybírají klíčovou posilu, na které by do budoucna měla stát obrana Tottenhamu. Jež by v představách náročného Conteho měl od příští sezóny začít významně tlačit na v tuto chvíli odskočené týmy jako Chelsea, Liverpool nebo dokonce Manchester City. Šestadvacetiletý slovenský bek Milan Škriniar, který je mimochodem v hledáčku Kohoutů dlouhodobě a do kádru jej chtěl už Jose Mourinho i jeho nástupce Nuno Espirito Santo, by se potenciálnímu transferu nebráníl. Z jeho perspektivy to má ale jeden nepatrný háček.

“V Interu jsem velmi spokojený a nemám důvod odcházet,“ prohlásil pro italský deník Corriere della Sera  Škriniar. Smlouvu v Interu má ještě na dalších 18 měsíců a předpokládá, že pokud se nic nezmění - tou změnou by mohl být transfer jehož velikost se odhaduje někde okolo šedesáti milionů liber - že se bude se svým agentem a s vedením v následujících měsících bavit o jejím prodloužení. Znovunavázání spolupráce se Antoniem Contem by mu přitom nevadila. Připustil sice, že když před dvěma roky tento trenér přešel v Interu ze systému ze čtyřmi obránci na trojobráncový, že mu vstřebat změnu chvíli trvalo, Conte podle Škriniara byl v tomto procesu velmi nápomocný.

“Conte si mě vzal stranou a všechno mi osobně vysvětlil. Měl připravené videa a hodně nám je ukazoval Nám všem, nejen mě ale i ostatním spoluhráčům přitom neustále zdůrazňoval, že nejdůležitější je vítězná mentalita,” vzpomíná na kouče, který Inter dovedl po dlouhé dominanci Juventusu k titulu Škriniar. Ale ani na současného Beppa Inzaghiho si slovenský reprezentant nestěžuje. Ostatně Inter Serii A po polovině soutěže vede se čtyřbodovým náskokem. “Inzaghi je jako náš spoluhráč. Rozumí nám, hodně si s námi povídá a vtipkuje. Vtipkovali jsme teda i Contem ale to až potom, co jsme vyhráli titul,” uzavíra Škriniar.

zdroj: Corra dello Sport

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.