Příprava možná bude náročnější, než jsou někteří hráči zvyklí, avizuje kouč Dukly, jenž má na soupisce 8 útočníků

Příprava možná bude náročnější, než jsou někteří hráči zvyklí, avizuje kouč Dukly, jenž má na soupisce 8 útočníků

Druholigová Dukla v lednu změří síly s Jabloncem, Bohemians 1905, Spartou B, Pískem i Mladou Boleslaví, což - minimálně na papíře - vůbec nejsou špatní soupeři, naopak.

"Bude to dlouhé období, příprava bude trvat dva měsíce. Možná bude náročnější než jsou někteří hráči zvyklí. Doufáme, že nám to bude fungovat zdravotně a nikoho ze hry nevyřadí zranění. Chceme hrát v přípravě dobré zápasy a protočit v nich kluky ze širšího kádru, kterým určitě dáme prostor. Vždycky chceme, aby se nám utkání povedla i výsledkově, byť to v tomto období není tak směrodatné. Často se Dukle stávalo, že měla dobrou přípravu a pak jí to v sezoně tolik nešlo. Tomu se chceme vyvarovat," upozornil na webu fkdukla.cz hlavní kouč Bohuslav Pilný.

A co dosavadní změny? "U brankáře Michala Reichla z Hradce Králové ladí kluby možnosti jeho působení v Dukle. Záložník Lukáš Cienciala má povolení zahájit přípravu s Baníkem Ostrava, ale v Dukle nadále pokračuje. Tomáš Kott se začal připravovat s B-mužstvem a řeší se jeho případný odchod," zaznělo na oficiálním webu ambiciózního celku z dejvické Julisky, který odstartuje jaro s Jihlavou.

Kádr Dukly pro začátek zimní přípravy:

Brankáři: Filip Rada, Jakub Štefan, Jan Šťovíček, Michal Reichl (Hradec Králové)

Obránci: Arnaud Konan, Artem Kovernikov, Jiří Kulhánek, Jiří Piroch, Filip Matoušek, Daniel Souček.

Záložníci: Jakub Barac, Jakub Jeřábek, Jakub Uhlíř, Daniel Kozma, David Kozel, Jan Peterka, Ondřej Ruml, Lukáš Buchvaldek.

Útočníci: Marek Fábry, Sunday Faleye, Jiří Hrubeš, Jan Pázler, Štěpán Šebrle, Quadri Adediran, Kim Seung Bin, Jakub Hodek.

Plzeň si stahuje z Viktorie Žižkov Gabriela s Koželuhem. K žádným velkým změnám kádru prý není důvod...

Zdroj: fkdukla.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.