Beauguel? Podle Bílka se může stát cokoliv a také proto říká: Máme v merku hráče z Česka i ze zahraničí

Beauguel? Podle Bílka se může stát cokoliv a také proto říká: Máme v merku hráče z Česka i ze zahraničí

Největším plzeňským otazníkem současnosti je zřejmě devětadvacetiletý francouzský forvard a jeden ze dvou nejlepších střelců soudobé Fortuna:ligy Jean-David Beauguel.

Ofenzivní hráč s minulostí ve Zlíně či Dukle, jehož tržní cena se pohybuje okolo 50 milionů korun, má v Doosan aréně kontrakt už jen na necelých šest měsíců.

Karty jsou tedy rozdány jasně - pakliže v průběhu příštích týdnů neprodlouží kontrakt, v létě může opustit západní Čechy zcela zadarmo, což znamená, že pokud by ho Viktoria zpeněžila již v právě probíhajícím lednovém termínu, ještě něco za něj utrží...

"Kdyby k jeho odchodu došlo už teď v zimě, pochopitelně bych neměl radost. Bogy je pro nás strašně důležitý, šlo by o velký zásah do týmu. Nevylučuji ale žádnou variantu, stát se může cokoli," pronesl první lednové úterý hlavní kouč Michal Bílek, jehož stanovisko publikoval server sport.cz.

V Plzni by si nemuseli trhat vlasy ani ve chvíli, pokud by se Beauguel rozhodl na české půdě dohrát jarní část. Jednak by mohl zaútočit na titul krále střelců, což by mu mohlo pomoci k atraktivnější klubové nabídce a jednak by mohl svému nynějšímu chlebodárci pomoci buď k titulu, nebo alespoň k evropským pohárům.

"S Bogym jsem mluvil, mám velký zájem, aby v Plzni pokračoval," přidal na sport.cz někdejší šéf Sparty, Zlína či Slovanu Bratislava, který už se vedením západočeské značky řeší i další forvardy. Jistota je jistota. "Bavili jsme se s majitelem klubu panem Šádkem o útočnících. Přestupní termín je dlouhý, uvidíme, jak se situace vyvine. Vzhledem k tomu, že Bogymu končí smlouva, nevíme, jaká bude za půl roku. Takže sondujeme, hledáme nové hráče na tento post. Máme v merku hráče z Česka i ze zahraničí," uzavřel na sport.cz kouč aktuálně druhého celku prvoligového peletonu.

Připočtěte si marody i Talovierova s Alijagičem a může se stát, že tým trenéra Trpišovského ligu zase zválcuje...

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.