Talovjerov vyprávěl s pětiletou smlouvou v kapse o Kačarabovi, Schranzovi, Provodovi i Trpišovském...

Talovjerov vyprávěl s pětiletou smlouvou v kapse o Kačarabovi, Schranzovi, Provodovi i Trpišovském...
OBSAHUJE VIDEO

Perspektivní ukrajinský stoper Maksym Talovjerov má za sebou podpis pětileté smlouvy se Slavií. O čem všem po dotyčném aktu hovořil? Mimo jiné i o tom, že je pyšný, že bude hrát za takový tým, jako je právě vršovické "S"...

"Pro mě je to jednoznačně nejlepší tým v Česku. Jsem moc rád, že jsem tady," ozřejmil v interview pro web slavia.cz dnes již bývalý střední obránce Dynama České Budějovice, jenž se na Střeleckém ostrově učil i od Tomáše Sivoka.

V týmu už ve středu obrany působí také jeho krajan Taras Kačaraba. "S Tarasem se známe. Po zápasech jsme spolu vždycky mluvili. Nemůžu ale říct, že osobně jsme velcí kamarádi, jsem si ale jistý, že se poznáme lépe. Budeme spolu potřebovat nějaký čas a on mi určitě pomůže. Věřím tomu," přidal na slavia.cz defenzivní hráč, jenž v minulosti prošel také rezervou Sparty.

Osobně se na jihu země svého času potkal také s Ivanem Schranzem i Lukášem Provodem. "S Lukášem i Ivanem jsem v Budějovicích hrál. Jsou to výborní kluci, mám je rád. Těším se na další spolupráci s nimi," zaznělo z úst jednadvacetiletého rodáka z Doněcku, jehož kariérním snem je vítězství v Lize mistrů.

Co říká na to, že ho bude vést renomovaný Jindřich Trpišovský? "Jsem rád, že jsem poznal takového trenéra. Četl jsem jeho knihu. Mluvil jsem i s jeho kolegy. Trenér mi řekl, co ode mě bude chtít vidět na hřišti. Já se to budu snažit dělat, jak nejlíp můžu. Na pana Trpišovského a jeho kolegy se moc těším," přednesl mladík, jenž má ve Fortuna:lize na kontě padesát zápasů a doufá, že brzy dosáhne na stovku.

Jak by se popsal sešívaným příznivcům? "Nechci o sobě říkat nic dobrého, to přísluší spíše trenérům. Doufám jen, že fanoušci ví, že existuje nějaký hráč Maksym Talovjerov. Určitě mám snahu jenom pomoct týmu a pokusit se vyhrát všechny tituly, které můžeme získat," doplnil na slavia.cz hráč, jenž už je v Česku téměř tři roky a česky mluví dobře.

Csaplár se zastal Chovance s Nezmarem: Někdo se snaží najít obětní beránky a dělat z nich blbce

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.