Newcastle zahájil projekt “utrácením za záchranou!” Prvním dvanáctimilionovým střípkem mozaiky je Trippier

Newcastle zahájil projekt “utrácením za záchranou!” Prvním dvanáctimilionovým střípkem mozaiky je Trippier

Devatenáct zápasů, jediná výhra, jedenáct bodů. Byť Newcastle ztrácí na sedmnáctou, nesestupovou příčku aktuálně okupovanou Watfordem pouhé dva body (a Watford má zápas k dobru, osmnácté Burnley dokonce dva), dosavadní výsledky souboru Eddieho Howea Strakám velké šance na setrvání v Premier League nedávají. Nový majitel je nicméně s výhledem na lepší zítřky připraven masivně utrácet.  

Pětatřicetinásobný reprezentant Albionu Kieran Trippier je první zimní posilou Newcastlu United, když pravý obránce za 12 milionů liber přestupuje na sever Anglie z Atletica Madrid. Podle informací z kuloárů Trippier měl velký zájem vrátit se do Anglie a též věří projektu, který má z Newcastlu učinit tým anglické špičky. Hráč, který  minulosti na Ostrovech hrál za Burnley a Tottenham měl podle informací anglických novinářů podepsat smlouvu na 150 tisíc liber a stát se historicky nejlépe placeným hráčem Newcastlu. Pro tuto chvíli.

Newcastle a jeho kouče Eddieho Howea totiž takříkajíc tlačí bota na dalších devíti až desíti místech v základní sestavě a lze tedy očekávat další transfery. Podle SkySports mají v St. James Parku v různých fázích rozjednánu řadu možných nákupů, řada velkých jmen se má v tuto chvíli nicméně určitým způsobem bránit spojit své jméno s padajícím týmem jako první a čekají na přestupy ostatních, které potvrdí ambice černobílých.

S transferem na sever Anglie je spojován třeba Pierre-Emerick Aubameyang, který upadl v nemilost u svého šéfa Mikaela Artety v Arsenalu a očekává se, že Londýn během zimního přestupového okna opustí, nabízí se taktéž dohoda Strak s Aaronem Ramseym, jenž má skončít v Juventusu a jehož kontrakt na údajných 230 tisíc liber týdně jen tak leckdo zdroje dorovnávat mít nebude. Do obrany si Howe měl výhlednou Svena Botmana z Lille, zálohu mají podle spekulací vyztužit Georginio Wijnaldum (na hostování s opcí z PSG), Lucas Paqueta z Lyonu nebo Donny van de Beek, který nehraje v Manchsteru United. Do útoku pak má být vedle Aubameyanga alternativou třeba Sardar Azmoun ze Zenitu Petrohrad či Odion Ighalo z Al Shababu. Koho z těchto hráčů Newcastle opravdu v lednu přivede? Trippier byl první

zdroj: BBC

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.