Doležal míří poprvé v kariéře ven. V polské Ekstraklase se stane spoluhráčem Zajíce a Daniela...

Doležal míří poprvé v kariéře ven. V polské Ekstraklase se stane spoluhráčem Zajíce a Daniela...

Po Tomáši Čvančarovi přišel čtrnáctý Jablonec také o dalšího důležitého útočníka. Na první zahraniční angažmá kariéry se může těšit jednatřicetiletý Martin Doležal.

Dlouholetý forvard ze Střelnice se podle Deníku Sport přesune do polské Ekstraklasy, v níž ho čeká štace v Zaglebie Lubin.

"Přišla nabídka a klub jí využil," citoval server isport.blesk.cz smířlivá slova hlavního kouče zelenobílých barev Petra Rady.

Byť měl Lubin, který už má v kádru hned tři Čechy, nabízet loňskému účastníkovi evropských poháru na výměnu Tomáše Zajíce, Miroslav Pelta o hráčskou výměnu nestál a požadoval finanční kompenzaci.

Protože je Martin Nešpor momentálně na marodce, v jabloneckém útoku tak k tomuto datu zůstali jen mladík Torfiq Ali-Abubakar a navrátilec Dávis Ikaunieks.

Zaglebie, za něhož může Doležal debutovat již 16. ledna v přípravě proti Voluntari, je v tabulce po podzimu až čtrnácté a prvořadým úkolem pro jaro je brzká záchrana. Start do jara je ostrý - do Lubina totiž přijede taktéž trápící se Legia Varšava.

Štetinovi potvrdil konec už i sám jeho šéf. Další kontrakt na Letné nedostane a může si hledat nový klub...

Zdroj: isport.blesk.cz