Coutinhovi bude šéfovat bývalý spoluhráč. Kam v Anglii podepsal brazilský kouzelník?

Coutinhovi bude šéfovat bývalý spoluhráč. Kam v Anglii podepsal brazilský kouzelník?

Další díl seriálu “Coutinhova noční můra v Barceloně” skončil. Philipe Coutinho se upsal Aston Ville na hostování do konce sezóny, s tím, že Angličani mají opci na jeho eventuální transfer. Za 33 milionů liber.   

Byl to jeden kousek velmi horkého zboží v zimním přestupovém okně. Coutinhova cena po nepříliš úspěšných posledních segmentech jeho kariéry nebyla vyšponovaná.  V Anglii vzhledem k jeho úspěšnému působení v Liverpoolu má stále skvělé jméno. A domovská Barcelona se jej vzhledem k finančním problémům a nedávnému nákupu Ferrána Torrese nutně potřebovala zbavit. Zajímat se měl Newcastle, Arsenal, Tottenham i Everton. Nakonec uspěl tým z Birminghamu. Pro Aston Villu měl podle informací britských novinářů ve finále rozhodnout telefonní rozhovor mezi Coutinhem a jeho někdejším spoluhráčem Stevenem Gerrardem, který aktuálně má tým Aston Villy na povel.   

Právě spolupráce Coutinho - Gerrard, která v polovině minulé dekády málem přinesla Liverpoolu titul, a během které ofenzivní záložník Coutinho zaznamenal 41 gólů v 152 zápasech, je ten bod, do kterého by se oba rádi vrátili. Gerrard věří, že Coutinho je typ hráče, který jeho Villans může posunout blíž k čelu. Coutinho zase doufá, že po letech živoření ve stínu, v jehož rámci se mu podařilo neuspět i v Bayernu Mnichov, se kterým si přitom připsal vítězství v Lize mistrů.

V rámci dohody podle BBC Villa bude platit méně než polovinu Coutinhova současného platu v Barceloně a dohoda je také pochopitelně levnější než ta, kterou uzavřela v minulé sezoně, když si z Chelsea vypůjčila Rosse Barkleyho. Opce na 33 milionů liber je z hlediska současných transferů pro Villans podle anglických novinářů taktéž velice příznivá. Pokud Coutinho prokáže své kvality.

zdroj: BBC

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.