Herthu nespasil ani Daridův gól, Schick se znovu trefil, Leverkusenu to stačilo ale pouze na bod. Bayern začal bundesligové jaro prohrou

Páteční otevírák, šest zápasů v sobotu a dva závěrečné v neděli. Tradiční rozpis má 18. kolo německé bundesligy která se po krátké přestávce opět pustila do své jarní části. Hertha Berlín nestačila na Kolín nad Rýnem. Bochum vyzrál na Wolfsburg.

Překvapením na úvod odstartovala jarní část bundesligy, když Bayern Mnichov, jinak s devítibodovým náskokem po podzimu naprosto dominující, zakopl v otevíráku 18. kola s Borussií Mönchengladbach. Mnichovští se sice tradičně dostali do vedení, které jim ještě tradičněji trefil svým dvacátým gólem v sezóně Lewandowski, ale Gladbach ještě do poločasu, respektive jedenatřicáté minuty stihl dvěma góly otočit a Bayern za více než hodinu nenašel recept na dobře organizovanou defenzívu hostí.

V sobotním programu byla největší pozornost minimálně z Česka upřená do Leverkusenu, kde ve svém nahánění Lewandowskeho na čele střelecké tabulky plánoval pokračovat český ostrostřelec Patrik Schick. Ten opravdu, minimálně z perspektivy 18. kola, už ve 38. minutě zápasu proti Unionu Berlín srovnal s polským kanonýrem Bayernu krok, když poslal Leverkusen do vedení,  další trefy se nicméně nedočkal, stejně jako se nedočkal tříbodového zisku pro svůj tým, když Union okolo poločasové přestávky zápas otočil a Leverkusen byl rád, že trefou sedm minut před koncem urval alespoň bod.

V posledním zápase sobotního programu pak Dortmund dlouho tápal, když už ve 24. minutě prohrával 2:0 a sedmdesát minut mu trvalo najít klíč na obranu Frankfurtu. Ale v momentu, kdy jej našel, už to jen lítalo. I bez góloého příspěvku kanonýra Haalanda Thorgen Hazard nejprve snížil a pak Bellingham a Dahoud dvěma góly krátce po sobě těsně před koncem hrací doby zajistili odvoz bodů do Vestfálska.

Hertha prohrávala od 30. minuty, když si nepohlídala po rychlém brejku Modeste a o dvě minuty později zvýšil náskok Slovák Duda. V 57. minutě snížil Darida, kdy jeho přímý kop z levé strany zapadl do sítě. Definitivní tečku udělal v nastaveném čase kolínský Thielmann.