Jak vykurýrovat zničený útok Jablonce? Pelta hledá lék na Spartě

Jak vykurýrovat zničený útok Jablonce? Pelta hledá lék na Spartě

Tomáš Čvančara už polyká tréninkové dávky v dresu Sparty, Martin Doležal je jednou nohou v Lubinu a piluje polská slovíčka. A Petr Rada si zřejmě láme hlavu, koho postaví za čtyři týdny do útoku.   

Sparťan Lukáš Juliš má být podle informací deníku Sport hlavní záplatou na problémy a personální nedostatky Jablonce v útočné fázi hry. Po odchodu dvou podzimních opor má trenér Severočechů k dispozici pouze v tuto chvíli zraněného Martina Nešpora a z Líšně přestoupivšího Jana Silného, takže šéf týmu intenzivně shání střelce, který by Jablonci - po podzimu až na čtrnáctém (tedy barážovém) místě tabulky - vystřílel setrvání v soutěži pro příští sezónu. A vysněným řešením má být sparťanský rekonvalescent Lukáš Juliš.

Pouhých 68 minut v lize a dalších 44 minut v neúspěšné kvalifikaci Ligy mistrů má na svém kontě sparťanský útočník, který Letenské svými góly táhl v minulém ročníků. Zraněný kotník mu nicméně v této sezóně zatím neumožňuje svoji pozici v týmu obhájit a vedle univerzálního Adama Hložka se o jediné místo na hrotu začali hlásit další. Významný krok ke své budoucnosti ve Spartě udělal Matěj Pulkrab, který ve druhé polovině podzimu jako střídající hráč nastřílel sedm gólů, jistý průlom zaznamenal na podzim i Martin Minchev. A nyní - s ambicemi na pozici útočníka číslo jedna - přišel na Prahu 7 i Tomáš Čvančara.

Juliš tak stojí před otázkou jak co nejefektivněji zrestartovat svou ligovou kariéru. Na Spartě, která bude na jaře nahánět Slavii na špici tabulky, asi mnoho klidu a prostoru na rozehrání nedostane. Zkusí to autor dvanácti ligových tref v loňském ročníku (které doplnil pěti kusy v Evropské lize) na jiné adrese. Ta jablonecká se opravdu nabízí.

zdroj: deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.