Nohy jsou těžké, ale žádné výmluvy, pochvaloval si Chorý první přátelák s Pískem

Nohy jsou těžké, ale žádné výmluvy, pochvaloval si Chorý první přátelák s Pískem

Svěřenci Michala Bílka šli do přáteláku proti třetiligovému Písku z plného kondičního tréninku. Tyto zápasy mohou končit překvapením. To ale viktoriáni nepřipustili. A naopak třetí tým ČFL rozstříleli osmi góly.

Bylo to pohodové sobotní odpoledne. Jako první se v 18. minutě trefil tradiční střelec Viktorky Beauguel, o šedesát minut herního času později zase střelecký účet uzavřel Havel. Mezi nimi se prosadili další čtyři spoluhráči a Plzeň úvodní zápas zvládla rozdílem několika tříd s výsledkem 8:0 (Havel a Čermák dávali dva góly). Lepší pozvolný přesun od kondiční k herní přípravě si Plzeňští nemohli přát.

"Těšili jsme se na to, až budeme zase s balonem, protože první část přípravy je hlavně kondiční,“ potvrzoval tuto skutečnost pro klubový web Viktorky Tomáš Chorý, který v zápase proměnil penaltu. "Nohy jsou těžké, máme dvoufázové tréninky, hodně běhání a posilovny. Ale žádné výmluvy! Všichni jsme se kousli, dostali jsme 45 minut prostoru a zvládli jsme to. Teď musíme makat dál,“ popisoval rozpoložení druhého týmu nejvyšší soutěže forvard. Podobným směrem to hodnotil i asistent Michala Bílka Marek Bakoš. "Zakončili jsme první týden přípravy na jaro a zápas splnil to, co jsme od něj očekávali. Úvodní týden jsme tedy zakončili dobře. Každý zápas slouží na to, abychom se posunuli v herních věcech, které si pak následně přeneseme do mistrovských zápasů,“ plánuje Bakoš.

První start za Plzeň si připsal - s tradičně nováčkovskou kapitánskou páskou - Roman Potočný, který přišel na hostování s opcí  z  Ostravy. "Roman do toho vstoupil aktivně. Zahrával standardky, střílel na bránu, byl nebezpečný. Ukázal, že to je zajímavý typ hráče,“ hodnotil jeho výkon Marek Bakoš jeho výkon.Prostor dostali také navrátilci z hostování ve Viktorii Žižkov Šimon Gabriel a Josef Koželuh. Oba též Bakoš za předvedený výkon chválil.

zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.