Drchal si začal podmaňovat Drážďany. První zápas: 2 + 0 + zařízená penalta!

Drchal si začal podmaňovat Drážďany. První zápas: 2 + 0 + zařízená penalta!

Hostování v saských Drážďanech odstartoval sparťan Václav Drchal nejlepším možným způsobem. V přípravném zápase proti Aue dvakrát rozvlnil síť a ještě svým průnikem zařídil penaltu.  

Takhle se říká o místo v základní sestavě! Václav Drchal měl na seznámení se svými spoluhráči jen pár dní, i tyto nicméně stačily, aby se vytvořila souhra, jež bude pomáhat českému útočníkovi střílet góly. Při svém debutu v přátelském utkání proti Aue, týmu též z druhé bundesligy aktuálně na 17. sestupové příčce osm bodů za Dynamem, sice naskakoval až z lavičky, ale hned dvakrát dostal míč za záda soupeřova brankáře a ještě se po faulu na něj kopala penalta. Drážďany i díky Drchalovi tak svůj jediný přípravný zápas před ostrým startem, jež je naplánován na tento pátek, vyhrály 5:0.

K hostováni Drchal přistoupil poté, co na podzim za Spartu toho příliš neodehrál a ani na jaro to nevypadalo, že by v konkurenci Hložka, Pulkraba, Minčeva nebo Čvančary to mělo být zásadně lepší. Sparťanský odchovanec nyní doufá, že si svými výkony v druhé bundeslize buď řekne o větší prostor v kádru Pavla Vrby nebo zajímavé další angažmá.  

Drchal se v samotném zápase prosadil pravou i levou nohou. Jestli tak před zápasem měl kouč domácích pochyby o kvalitách a herní formě české posily, nyní jeho obavy mohou být o kousek menší. Takto hodnotil kouč drážďanských Drchala jako posilu před zápasem. "Prošel všemi českými mládežnickými reprezentacemi a na svých postech měl vždy slušný gólový příděl. Doufáme, že se zde ve 2. bundeslize prosadí a bude pro nás přínosem," řekl pro web Sportbuzzer.de Schmidt. Naopak Drchal si po svém začátku v Drážďanech musel vydechnout: "První trénink byl velmi intenzivní, ale doufám, že si na něj rychle zvyknu. Chci týmu dále pomáhat a dostat se do zápasové soupisky," přiznal. Nyní se mu podle všeho bude dýchat o značný kus lépe.  

zdroj: Sportbuzzer.de