Rajnoch: Progres, jaký Kuchta udělal, je jeden z největších, jaký jsem na tuzemské scéně za poslední léta viděl

Rajnoch: Progres, jaký Kuchta udělal, je jeden z největších, jaký jsem na tuzemské scéně za poslední léta viděl

Přesun, jemuž je třeba zatleskat. Tak označil bývalý reprezentant Česka Jan Rajnoch plánovaný odchod slávistického forvarda Jana Kuchty do Lokomotivu Moskva

"Největší zimní prodej udělala Slavia, když pustila Kuchtu do Ruska. Ten prošel Teplicemi, Bohemkou, Libercem a neměl nejlepší reference. Fotbal u něj nebyl dlouho na prvním místě. Srovnal ho až trenér Hoftych v Liberci a další díl práce udělal kouč Trpišovský a jeho tým ve Slavii. Kuchta díky nim začal přemýšlet o fotbale jinak, začal ho hrát vážně. Ani ve složitějších chvílích ho trenér Slavie nezatratil, vsadil na něj a vyplatilo se," pochválil čerstvě pětadvacetiletého rychlonohého útočníka s cenovkou okolo 5 milionů eur současný trenér Motorletu Praha.

S Edenem se odchovanec vršovického "S" rozloučí s bilancí 25 branek za sezonu a půl, což není vůbec špatné a dotyčná čísla jsou oproti jeho minulosti v Liberci, v Teplicích, na Slovácku, ve Viktorii Žižkov či v Bohemians 1905 vážně velká.

"Kuchta není útočníkem jako Schick, ale je drzý, důrazný a ve správný čas je na správném místě. Progres, jaký udělal, je jeden z největších, jaký jsem na tuzemské scéně za poslední léta viděl. Trpišovský ukázal, že má čich na hráče a dokáže z něj vymáčknout maximum. A že jde do Ruska? Tímhle směrem už v minulosti šli Jarošík, Kováč nebo v poslední době Král. A odrazili se dál. Lokomotiv je velkoklub, herně třeba srovnatelný se Slavií, ale peníze jsou tam úplně jinde. Když bude Kuchta hrát, bude to plus a velká výzva nejen pro něj, ale i pro reprezentaci a celý český fotbal," přidal na sport.cz zkušenostmi z Turecka i Německa opředený Rajnoch.

Jaro v ruské Premier League startuje až na konci února. Šestý Lokomotiv se přestaví na půdě pátého Krasnodaru.

Hanácký talent Daněk? Limitují ho soubojové věci, vyhrané balony. Může atakovat jiný level hráčské kvalit...

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.