Morávek o budoucnosti: Kdyby klub řekl, že 10 let stačilo, respektoval bych to. Věřím, že na pár let bych ještě práci našel

Morávek o budoucnosti: Kdyby klub řekl, že 10 let stačilo, respektoval bych to. Věřím, že na pár let bych ještě práci našel

Dvaatřicetiletý středopolař Jan Morávek, jenž působí v bundeslize nepřetržitě od léta 2009, se před časem nechal slyšet, že by rád ve zmíněné nejvyšší německé soutěži pokořil metu 200 odehraných zápasů.

Aktuálně mu jich chybí jednačtyřicet a smlouvu v Augsburgu už má jen do letošního června. "41 startů je dost. Chtěl bych se pokusit o tu dvoustovku, ale nevím, jestli je reálné, kdybych neměl možnost pokračovat v Augsburgu, hrát bundeligu jinde. Spíš by mi konec v klubu otevřel možnost jít do jiné země. Sám jsem zvědav, jak se všechno vyvine," pronesl v interview pro časopis Gól bývalý záložník Schalke 04 i Kaiserslauternu.

V této sezoně 2021/2022 zasáhl do osmi zápasů a dohromady strávil na trávnících 317 minut čistého času. Naposledy se však v bundeslize radoval z gólu v prosinci 2015. Na jak dlouho by si ještě na onu renomovanou soutěž troufal? "Nevím, jestli na několik let, ale na sezonu, dvě určitě ano. Mám pocit, že když jsem na hřišti, jsem mužstvu schopný pomoct. Je třeba na jaře přidat nějaké starty. Je pravda, že od návratu trenéra Weinzierla mě fotbal zase hodně baví. Vlil mi pozitivní krev do žil. Pod minulým koučem Herrlichem to bylo takové zvláštní. S trenérem Weinzierlem jsem spolupracoval už dřív, mám z fotbalu zase víc radosti," pokračoval na portálu gol.cz odchovanec vršovických Klokanů, kteří za něj v minulosti utržili 2,5 milionu eur.

Jen v Augsburgu už Morávek operuje desátým ročník v řadě. Co další prodloužení spolupráce? "První jednání proběhla. Ale zatím se tato záležitost pořád posouvá. Myslím, že je možné všechno. Především chci zůstat ten půlrok zdravý, klukům na hřišti pomoct. Je asi jasné, že vedení vyčkává. Je nás nyní několik, kterým končí smlouva. Je normální, že klub čeká, jak se situace vyvine. Na druhou stranu bych chtěl během března, dubna vědět, na čem jsem. Kdyby byla možnost ještě rok, dva, nebránil bych se tomu. Kdyby ovšem klub řekl, že deset let stačilo, že moc děkují, tak bych musel rozhodnutí respektovat. Věřím, že na pár let bych ještě práci našel," zaznělo z úst pražského rodáka, jehož slova nabídl magazín Gól.

A co návrat do české ligy? "Možné je úplně všechno. Byl bych poprvé v situaci, kdy by mi skončila smlouva a já bych si vyslechl, co možné je a co není. Určitě nyní neříkám ne ničemu. Ale asi kdybych vydržel v zahraničí, měl bych radost," uzavřel na stránkách gol.cz spoluhráč Tomáše Koubka, jenž ve WWK Areně kryje záda jedničce Gikiewiczovi.

Mladá Boleslav - Teplice, Liverpool - Arsenal, City - Chelsea, Inter - Juventus a Barcelona - Real

Zdroj: gol.cz