Rodina mi říká, ať si užívám tu dobu, ve které právě jsem, a moc o ničem nepřemýšlím, hlásí sešívaný Ousou

Rodina mi říká, ať si užívám tu dobu, ve které právě jsem, a moc o ničem nepřemýšlím, hlásí sešívaný Ousou

Čerstvě dvaadvacetiletý stoper Aiham Ousou, který se během podzimu vypracoval v jeden z pilířů zadních řad Slavie, patří na portugalské soustředění v Algarve k nejlepším a náročné běhy zvládá s nejrychlejší skupinou...

"Cítím se moc dobře. Mé tělo se cítí skvěle, trochu jsem trénoval doma ve Švédsku, když jsme pak přijeli sem, tak mi přišlo, že tempo zvládám dobře. Ale pořád je to těžké. Přípravu ale musíte zvládnout, protože sezona je dlouhá, takže tuhle práci dělat musíme," uvedl na webu slavia.cz Švéd, který svou rodnou zemi navštívil během svátků. "Trochu jsem se připravoval i fotbalově a v posilovně. Takže teď jsem hodně soustředěný a připravený jak mentálně, tak fyzicky."

Brzy uplyne už šest měsíců od jeho příchodu do Vršovic. "Jsem moc šťastný. Stalo se toho spoustu v posledních šesti měsících od té doby, co jsem přestoupil do Slavie. Byla tady spousta zápasů, získal jsem hodně zkušeností, poznal nové lidi, musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny. Takže jsem opravdu šťastný, že jsem tady právě v tenhle čas. V rodině jsou moc šťastní. Každý den si voláme a oni mi říkají, ať si užívám tu dobu, ve které právě jsem, a moc o ničem nepřemýšlím, protože fotbalová kariéra není moc dlouhá. Takže si tu musím užívat každý moment. Pak je tu můj bratr, který mě kritizuje za každou chybu, co udělám, s tím se musím smířit. Ale je to hezké mít je kolem sebe a cítit jejich podporu," pokračoval na webu slavia.cz střední obránce.

Ve švédské jednadvacítce je kapitáne a lídrem. Je tomu tak i v sešívané kabině? "Myslím, že se každý den zlepšuji. Trochu jsem to už ukázal. A dál to snad ukazuji každý den na tréninku a v každém zápase, který hraju. Chvíli to trvá, ale pomalu se cítím čím dál lépe a doufám, že budu brzy lepší a lepší hráč. Je tady taková mentalita, že se chce každý rok vyhrát liga, momentálně jsme v lize první, prošli jsme skupinou v Evropě. Takže nás čekají hezké i těžké časy, ale proto jsme tady, abychom se dobře připravili, což se nám snad povede. A taky se nám snad povede vyhrát ligu," doplnil svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Oproti podzimu však bude na jaře zase o něco větší konkurence. Do metropole přestoupil Maksym Talovjerov a navíc se vrací z marodky David Hovorka s Ondřejem Kúdelou. "Konkurence bude velká. Pro mě je to nejlepší, protože to je výzva a musím se zlepšit, hrát dobře na každém tréninku i zápase. Všechno brát vážně, nemám nic jistého. Je to dobře, že tu jsou, všichni jsou to dobří lidé i hráči. Musíte se soustředit na sebe, zlepšovat se a poslouchat trenéry. A pak bude všechno fajn," zaznělo z úst fotbalisty, který má na současné adrese kontrakt až do léta 2026.

A co cíle pro jaro 2022? "Já osobně jsem ještě titul nezískal, takže pokud se mi to podaří, vyhrát ligu a snad i pohár, bylo by to pro mě i pro tým skvělé. Evropské zápasy jsem doteď také nehrál, takže v tom snad budu pokračovat, postoupíme i tam a budeme se s každým zápasem zlepšovat, uvidíme, jak daleko se dostaneme," zakončil na slavia.cz spoluhráč Kačaraby, Baha, Oscara a spol.

Rajnoch: Progres, jaký Kuchta udělal, je jeden z největších, jaký jsem na tuzemské scéně za poslední léta viděl

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.